Naga MarketsAkcje CCC na kolejce górskiej w piątek. Od 9% do 2% zyskuPiątkowa sesja za sprawą lepszych od oczekiwań informacji nt. stanu rynku pracy przyniosła mocne wzrosty indeksów giełdowych po obu stronach oceanu, przy czym indeks Nasdaq ustanowił historycznie wysoki poziom.

Rynek pracy wspomaga indeksy giełdowe

Obwieszczane przez państwa stopniowe otwieranie granic i przestrzeni powietrznej przełożyło się na dwucyfrowe wzrosty wartości kursów spółek lotniczych m.in. United, Delta oraz American Airlines. Przekonanie inwestorów, że wszystko rozwija się w pomyślnym kierunku wzmocniły opublikowane przez Broadcom i RH wyniki kwartalne, które były trochę lepsze od oczekiwań. Dodatkowo opublikowane przez amerykański urząd pracy dane o wzroście o 3,1 mln osób zatrudnienia w sektorze prywatnym (poprzedni odczyt wyniósł -19,6 mln osób) zwiększa prawdopodobieństwo ożywienia gospodarki w kształcie litery V. Wzrosty panowały również na notowaniach ropy po tym, jak kraje OPEC+ osiągnęły wstępne porozumienie ws. przedłużenia cięć wydobycia tego surowca do końca lipca.

Silne wzrosty nie ominęły również polskiego parkietu, gdzie największymi wzrostami może pochwalić się indeks WIG20, który kończył notowania na 3,1% plusie. Sektorami, które najbardziej zyskiwały były: WIG-odzież +4,9%, WIG-paliwa +4,6% oraz WIG-banki +4,5%. W przypadku sektora odzieżowego warto zwrócić uwagę na rollercoaster, jaki panował na kursie akcji CCC. Kurs do wczesnego popołudnia zyskiwał przeszło 9% po czym realizacja zysków przełożyła się na spadek notowań i po zaznaczeniu sesyjnych minimów, gdzie kurs znajdował się ok. 6% poniżej otwarcia, następnie odrabiał straty zyskując ostatecznie ok. 1,86%.

W przypadku rynku szerokiego blisko historycznych maksimów zakończyły się notowania spółki Datawalk, które zyskały w piątek 12%. Nawiązanie współpracy z Departamentem Sprawiedliwości USA pozwala oczekiwać pozytywnych przepływów pieniężnych, co może przełożyć się na poprawę kondycji finansowej spółki. Podobną dynamiką wzrostów zakończyły piątkową sesję akcje Mabionu, którego kurs powrócił w regiony ostatnio widziane w połowie marca bieżącego roku.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here