Naga MarketsAkcje CCC i Pekao liderami wzrostów WIG20, Pragma Faktoring zaskoczył ruchemWIG20 kończył poniedziałkową sesję ze skromnym zyskiem 0,33%, jednak za oceanem indeks S&P 500 domyka lukę bessy z końca lutego i jest coraz bliżej przetestowania historycznych maksimów. Michał Palaczyk ze Squaber.com, zaprasza na Sygnały Dnia w Comparic24.tv, gdzie mówi między innymi o spółce Pragma Faktoring, sytuacji technicznej Dino po lekkiej korekcie oraz o notowaniach Grupy Kęty.

  • W ramach szerokiego indeksu WIG20, w poniedziałek akcje Pragma Faktoring były liderami sesji zyskując niemal 24,5%. Po stronie spadkowiczów wyróżniał się natomiast Harper Hygienics osuwając o 13,5%
  • Jeżeli chodzi o WIG20, to najsilniej rosły akcje CCC, Pekao oraz mBanku zyskujące ponad 2%, ponad 3% traciły natomiast akcje Dino Polska, a Lotos osuwał się o 1,8%
  • Na rynku walutowym widać kontynuację umocnienia dolara, który odbija od 2-letnich minimów

Te artykuły również Cię zainteresują
Pragma Faktoring wybija się na półtoraroczne maksima

W poniedziałkowych sygnałach dnia szeroko analizuję przypadek spółki, którą omawiałem jako bardzo interesująca, czyli Pragma Faktoring. Pokazuję strategię zarządzania ryzykiem, która w długiej perspektywie przynosi stabilność portfela jednak dla wielu może wydawać się bardzo kontrowersyjna – mówił Michał Palaczyk.

Od momentu rozrysowania sporej luki wzrostowej na wykresie pod koniec lipca, notowania podmiotu zyskują już ponad 65% i dzięki bardzo silnej aprecjacji poniedziałkowej wybijały lokalne wsparcia, testując poziomy z marca 2019 roku oraz zamykając sesję na początku tygodnia powyżej pułapu 17 złotych za akcję.

Tylko Pragma Faktoring wykazała się w poniedziałek ponadprzeciętnym ruchem z dosyć dużymi obrotami (…) Notowania rosły głównie dlatego, że spółka nawiązała współpracę z grupą Allegro i będzie wspierała ją w usługach faktoringowych – dodawał Palaczyk.

Dino Polska z szansą na wzrosty po niewielkiej korekcie?

Notowania Dino Polska od 3 sierpnia poruszają się tuż pod poziomem 230 złotych, na wysokości nowych historycznych maksimów. Wyznaczona przez nie strefa oporu blokuje jak na razie próbę dalszego podbicia, co w poniedziałek zakończyło się trzyprocentową korektą.

Michał Palaczyk zadaje jednak pytanie, czy Dino jest już gotowe powrócić do wzrostów, czy też spadki mogą zejść niżej, na przykład w okolice maksimów czerwcowych pod 208 zł.

Nie mieliśmy specjalnie mocnej korekty, znajdujemy się nadal w układzie wzrostowym, a próba postawienia jakiejkolwiek linii trendu wzrostowego spełzłaby w tym momencie na układach bardzo odległych albo krótkoterminowych. W perspektywie dwóch kolejnych tygodni możemy być ponownie wyżej – dodawał Michał Palaczyk. Dodawał jednak, że potencjał aprecjacji na tym walorze obecnie nie należy do najwyższych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara testuje 3,74 PLN. USD/PLN w ważnym miejscu – lokalny opór testowany
Następny artykułAsseco Poland nadal w korekcie. Cena porusza się w kanale spadkowym
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here