Naga MarketsW trakcie poniedziałkowej sesji notowania WIG20, indeksu zrzeszającego największe spółki Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) zyskują 0,39%, odrabiając powoli spadki z drugiej połowy minionego tygodnia. Pozostaje jednak pytanie, czy kupującym wystarczy siły, by trwale przejąc kontrolę nad rynkiem?


WIG20 pozostaje pod presją podaży

Patrząc na indeks WIG20 od strony czysto technicznej zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym, którego dolne ograniczenia zbiega się z mierzeniam 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Jeżeli uwzględnimy, że niedawne odrzucenie górnego ograniczenia tej konsolidacji mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków w rejon jej dolnego ograniczenia, to w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji w okolice poziomu 2295.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje CCC i Dino Polska napędzają wzrosty WIG20

Dzisiejsze, niewielkie wzrosty WIG20 zawdzięcza głównie notowaniom takich spółek jak CCC oraz Dino Polska, które w trakcie poniedziałkowej sesji zyskują kolejno 3,86% oraz 2,82%. Sesję do udanych zaliczyć mogą również KGHM, PGNiG, CD Projekt, PGE, PZU, Cyfrowy Polsat, PKN Orlen oraz PKO BP.

Zobacz także: Kurs akcji Dino Polska pnie się w górę

WIG20 w trakcie poniedziałkowej sesji
Skład indeksu WIG20 w trakcie poniedziałkowej sesji | Źródło: stooqConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDanske Bank: Kurs euro do funta EUR/GBP będzie konsolidował
Następny artykułPoniedziałek na rynku Forex – sprawdź kursy walut, w tym euro, dolara i funta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here