Jeden z salonów CCCKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,2%. Akcje taniały aż o 4,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 146,80 zł. Jest to bardzo słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,18% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, co jest kolejnym negatywnym czynnikiem. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 149,00 zł. Była to kolejna spadkowa sesja z rzędu, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie od kwietniowego szczytu spółka traci już około 43%.


Akcje CCC z ogromnym zasięgiem spadków

Spoglądając na wykres w skali tygodniowej, trudno zachować optymizm. Trwające spadki od kwietnia wykazują olbrzymią dynamikę i także wyraźnie widać, że kurs dużo silniej reaguje na złe informacje niż na pozytywne. Spadki to efekt tego, że tych złych jest w tym roku więcej. Na wykresie cena w ogóle nie zareagowała na poziomie wsparcia wynikającego z dołka z końca października ubiegłego roku. Co ciekawe w tym miejscu, zasięg ruchu spadkowego osiągał dotychczas największe w ostatnich latach zasięgi podażowe. Nawet to nie pomogło, gdyż kurs spada nadal. Obecnie wydaje się, że mimo korekt, kurs może sięgnąć nawet dołków z 2016 roku przy 110 zł. Z drugiej strony, patrząc na układ od początku 2018 roku, po tak silnym zjeździe w dół, należy spodziewać się reakcji korekcyjnej, tak jak miało to już miejsce kilkukrotnie.

ccc
Kurs akcji CCC 5.06.2019, źródło: xStation 5

Spółka publikuje wyniki za maj

Podczas wtorkowej sesji spółka opublikowała raport z wynikami za maj. Wynika z niego, że skonsolidowane przychody sięgnęły w tym miesiącu 475,2 mln zł, oznacza to wzrost rok do roku o 6%. W sumie od stycznia, przychody wynoszą 2,04 mld zł i są wyższe o 32%. Jeżeli spojrzymy natomiast na wyniki samej firmy CCC, to sprzedaż w jej salonach spada w maju o 19%. W sumie od stycznia sprzedaż w internecie rośnie o 62%. Całkowita powierzchnia handlowa także wzrosła i to aż o 36%. Wydaje się, że takie wyniki mogłyby przyczynić się do zainicjowania korekty, mimo że na razie nic takiego na wykresie nie ma miejsca.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here