TMS


Jeden z salonów CCCGrupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Spółka opublikowała rano wyniki za 2018 rok, poniżej szczegóły z raportu. 

Spółka wypracowała 59,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 286,9 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk z działalności kontynuowanej wyniósł 223,5 mln zł wobec 362,2 mln zł. Strata z działalności zaniechanej wyniosła 166,8 mln zł wobec 59,9 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 372,5 mln zł wobec 462,9 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4 725,8 mln zł w 2018 r. wobec 3 938,1 mln zł rok wcześniej.

“Rok 2018 był z punktu widzenia osiągniętych wyników ekonomicznych rokiem bardzo trudnym, w decydującej mierze za sprawą niesprzyjających warunków pogodowych, które negatywnie odbiły się na sprzedaży w dwóch kluczowych sezonach. Na poziom przychodów osiągniętych w Polsce, czyli naszym największym rynku, istotny wpływ miał także zakaz handlu w niedziele. Dużym wyzwaniem pozostawała wciąż także rentowność sklepów CCC w Europie Zachodniej a zwłaszcza w Niemczech” – napisał prezes Dariusz Miłek w liście do akcjonariuszy.

“W tym wymagającym dla nas roku postawiliśmy jednak na budowanie fundamentów pod przyszłe wzrosty, które decydować będą o sukcesie Grupy CCC w perspektywie strategicznej. Zgodnie z wcześniejszym założeniem, sprawnie realizowaliśmy plan ekspansji, powiększając powierzchnię handlową na koniec 2018 roku o nieco ponad 100 tys. m2. Podejmując decyzję o sprzedaży CCC Germany zabezpieczyliśmy się przed potencjalnymi, przyszłymi stratami. Konsekwentnie poprawialiśmy kapitał obrotowy, zwiększając stopień finansowania zapasów zobowiązaniami handlowymi” – dodał Miłek.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Sytuacja na wykresie:

Spółka słabo rozpoczęła dzisiejszą sesją, aczkolwiek powoli odrabia straty. Wykres pokazuje bliskość górnej krawędzi kanału spadkowego. Jeżeli udałoby się ją przełamać, wydaje się, że może nastąpić atak na szczyt z kończ listopada czyli okolice 215 zł.

ccc
źródło xStation 5

Zobacz także: T-Bull [TBL], iFun4all [IF4] – Gorące spółki dnia 14.03.2019Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here