Naga Markets

Akcje Carlson Investments S.A. wprowadzone do obrotu na Frankfurt BoerseZ dniem 19 maja 2021 roku akcje spółki Carlson Investments S.A. oznaczone kodem ISIN PLHOTB000011 zostały wprowadzone do obrotu na platformie „Boerse Frankfurt” (XFRA) prowadzonej przez Frankfurter Wertpapierboerse (Frankfurcka Giełda Papierów Wartościowych) – administrowaną i prowadzoną przez Deutsche Boerse AG.

Akcje Carlson Investments S.A. zostały wprowadzone do obrotu na platformie „Boerse Frankfurt”

Dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu akcji spółki odbyło się bez udziału Emitenta. Zdaniem Zarządu to efekt wzrastającego i w coraz większym stopniu wykraczającego poza rodzimy rynek zainteresowania działalnością Carlson Investments S.A. Spółka otrzymała powyższe informacje 26 czerwca 2021 r., niezwłocznie informując akcjonariuszy.„Akcje Carlson Investments S.A. zostały wprowadzone wraz z pewną liczbą akcji innych podmiotów, wybranych przez niemieckich brokerów w drodze rekomendacji, do obrotu na Boerse Frankfurt prowadzonej przez Frankfurter WertpapierBoerse. Wiemy o wielu aktywnościach zagranicznych brokerów względem analiz i rozpatrywania możliwości wprowadzania akcji Spółki na alternatywne rynki jako potencjalnie atrakcyjnego podmiotu o wysokim potencjale inwestycyjny,

natomiast o zaistniałej sytuacji dowiedzieliśmy się z publicznie dostępnych źródeł o czym niezwłocznie poinformowaliśmy po uzyskaniu takowej informacji. Dotarcie do szerokiej bazy inwestorów oraz możliwość nabywania akcji Spółki także na alternatywnym rynku, za pośrednictwem członków Frankfurckiej Giełdy Papierów Wartościowych, jest w szeroko rozumianym dobrym interesie akcjonariuszy Spółki. W związku z zainteresowaniem inwestorów w coraz większym stopniu wychodzącym poza rodzimy rynek będziemy przekazywać niezbędne i ważne informacje bieżące oraz raporty zawierające informacje cenotwórcze także w języku angielskim” – komentuje Aleksander Gruszczyński, Prezes Zarządu w Carlson Investments S.A.

W ciągu ostatnich dwóch lat w Carlson Investments S.A. zaszły gruntowne zmiany, których jednym z ostatnich elementów było wpisanie spółki zależnej Carlson Investments Alternatywna Spółka Inwestycyjna S.A. do rejestru zarządzających ASI. Notowana na NewConnect spółka zamierza zostać czołowym graczem na rynku inwestycji w startupy i zauważalnie powiększyć swój portfel inwestycyjny w 2021 i 2022 r. Carlson Investments planuje także przejście na rynek główny GPW oraz inwestycje na rynkach zagranicznych. W celu realizacji misji inwestycyjnej Carlson Investments SA przy udziale Carlson Investments ASI SA zawarła umowy o współpracy z funduszem venture capital Evig Alfa oraz Carlson Ventures International. Docelowo Carlson Investments S.A. zamierza mieć w portfelu inwestycyjnym nawet 25 rokujących projektów z sektora fintech, medtech oraz biotech.

Głównym akcjonariuszem Carlson Investments S.A. jest założony w 2006 roku i zarządzany przez inwestora z Monako Artura Piotra Jedrzejewskiego fundusz Carlson Ventures International Limited, który dysponuje kapitałem w wysokości 100 mln USD. Carlson Ventures International jest również największym udziałowcem EVIG ALFA, z powodzeniem inwestującym w startupy na rynku polskim.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax notowania na żywo | ropa wti kurs | kurs dolara live | kurs lotosu | blik co to | amica kurs | mercator giełda |

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułFCA ostrzega: Uważaj na klon brokera Westpac
Następny artykułLabocanna przeprowadzi emisję akcji z prawem poboru
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here