Naga MarketskoparkaPo stopniowej deprecjacji kursu, która trwała do ostatniego kwartału 2019 r., wycena Canaan nieznacznie wzrosła. Firma jest pierwszym przykładem spółki z rynku miningu BTC, której udało się wejść na giełdę Nasdaq. Jednak po pierwszej ofercie publicznej (IPO) w dniu 21 listopada wartości cen akcji Canaan spadła o prawie 40 proc. w ciągu kilku tygodni.

Konkurencja w postaci Bitmain pomogła w skoku kursu?

Co stoi za skokiem kursu? Może to, że Canaan wyprzedził Bitmain, swojego głównego chińskiego konkurenta z rynku kopania bitcoinów, który stał się pierwszą firmą notowaną na amerykańskim rynku akcji.

Akcje Canaan wzrosły, ale nadal w porównaniu z początkową wartością 13 USD w dniu premiery, kosztują tylko 8,04 USD.

Akcje Canaan rosną o 80%. Bitcoin miner w górę na giełdzie dzięki rosnącym cenom kryptowalut

Canaan walczy jednak z silną konkurencją w postaci Bitmaina i bierze stale udział w wyścigów w celu opracowania lepszej technologii, co w założeniu powinno firmie pomóc pozostać na szczycie. Ostatnio spółka zaprezentowała 5-nanometrowe układy scalone w celu poprawy mocy i wydajności w procesie miningu.

Halving vs Bitcoin mining

Już w maju czeka nas jednak podział nagrody za wykopanie nowego bloku w sieci BTC, czyli tzw. halving. Z reguły prowadziło to do podniesienia ceny za jednostkę kryptowaluty. A to niemal w prostej linii implikowało skok zainteresowania kopaniem cyfrowych walut. Może więc obecnie jest dobry moment na inwestowanie w akcje tego typu spółek, które specjalizują się w produkcji koparek BTC (choć nie traktujcie tego, jak porady inwestycyjnej!).

Warto zauważyć, halving będzie miał też inny wpływ na rynek koparek. Jaki? To proste. Poziom trudności miningu wzrośnie, będzie to więc stanowiło pewne wyzwanie dla górników i producentów sprzętu w obszarze dalszej wojny technologicznej. Wygra ten, kto zaproponuje najlepszą koparkę.

Dziś za 1 BTC należy zapłacić już aż 10 255 USD, co przekłada się na lekki spadek w skali 24 h. Odbicie widać jednak w przypadku tokenów ETH, które stanowią walutę platformy Ethereum (przechodzącej na inny algorytm kopania – PoS). Ich cena wzrosła do 261 USD, co daje ponad 4 proc. wzrostu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here