Naga MarketsSpadki na rynkuPomimo kolejnego dnia konsolidacji głównych indeksów na warszawskim parkiecie, wczorajsza sesja okazała się być bardzo ciekawa jeżeli chodzi o notowania poszczególnych spółek i sektorów. Chociaż WIG20 stracił we wtorek 0,5% to już od tygodnia indeks ten oscyluje około poziomu 2 450 pkt. Znacznie większe zmiany były jednak udziałem poszczególnych komponentów blue chipów.

Na minus wyróżnił się wczoraj przede wszystkim sektor górniczy i stalowy, na czele z JSW (-9,4%) i LW Bogdanką (-6,7%). Mocno spadały też m.in. notowania Bumechu (-5,0%), Cognor (-5,0%) albo Famuru (-4,6%) za co odpowiadały informacje ze strony chińskich władz odnośnie podjęcia działań na celu ograniczenia wysokich cen węgla. Informacje te negatywnie wpłynęły także na pozostałe cykliczne sektory w ramach WIG20 (traciła także energetyka oraz banki).Ponadto rozczarowaniem dla inwestorów okazała się konferencja po wstępnych wynikach Mercator Medical (-9,2%) – spółka nadal nie dostrzega końców spadków cen rękawic oraz nie podaje informacji o nowych segmentach działalności. Opisane powyżej zmiany zostały w przypadku WIG20 przynajmniej częściowo zrównoważone odbiciem akcji CD Projekt, Asseco Poland i Dino Polska. Tak więc indeksy WIG_Games i WIG_Informatyka były najlepszymi (zyski ponad 1%) na wczorajszej sesji.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Udana sesja w Stanach Zjednoczonych, a także podane po sesji lepsze od oczekiwań wyniki Netflixa (zarówno EPS, jak i liczba nowych użytkowników) może pozytywnie wpływać na początek notowań na Starym Kontynencie. Z drugiej strony spadek cen metali przemysłowych oraz surowców energetycznych na skutek informacji o działaniach chińskich władz chcących ograniczyć kryzys energetyczny mogą przełożyć się na gorsze zachowanie spółek cyklicznych..

Kalendarium wydarzeń korporacyjnych w spółkach GPW

Data Ticker Wydarzenie
środa 20 października 2021
ALTA Wypłata dywidendy 0,25 zł na akcję.
BAHOLDING NWZA ws. wyrażenia zgody na obciążenie zastawem należących do spółki udziałów i akcji w spółkach zależnych.
KETY Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2021 roku.
czwartek 21 października 2021
piątek 22 października 2021
INTERFERI Publikacja raportu za III kwartał 2021 roku.

Źródło: BNP ParibasChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here