Naga MarketsPonad 30-procentowa korekta wartości domu maklerskiego Plus500 przyciąga znaczną uwagę większej liczby profesjonalnych inwestorów. Coraz więcej inwestorów instytucjonalnych nabywających akcje spółki, to nowe instytucje. Wśród nich m.in Bright-Tech Investments Ltd, Odey Asset Management czy Axxion SA. 


Spora przecena wartości znanego brokera Plus500 sprawia, że fundusze typu private equity interesują się nabywaniem akcji spółki. Poprzedni największy inwestor instytucjonalny w spółce Plus500, Playtech, odsprzedał swoje udziały funduszowi Bright-Tech Limited. Największy na świecie dostawca oprogramowania do gier online i zakładów sportowych, Playtech, posiadał w swoim pakiecie 9,99% akcji od 2015 roku, które odsprzedał na początku września za około 176 milionów funtów.

Informacja o wyprzedawaniu swojego pakietu akcji przez Playtech’a dotarła do wiadomości około tygodnia temu i momentalnie odbiła się na kursie akcji brokera. Równo tydzień temu akcje spółki wynosiły 1645 gbp z akcję, podczas gdy już kilka dni później cena akcji spadła o ponad 16 procent do poziomu 1369 gbp za akcję. Ostatecznie, w ciągu miesiąca kiedy to w połowie sierpnia akcje Plus500 wynosiły 2076 gbp za akcję przecena wynosi prawie 35 procent.

Plus500 – wykres h4

To jednak zdecydowanie nie odstrasza inwestorów instytucjonalnych do zakupu akcji – Odey Asset Management, londyńska firma inwestycyjna zarządzająca aktywami w imieniu inwestorów instytucjonalnych, banków i osób prywatnych wróciła właśnie w tym czasie z zakupem pakietu akcji brokera, powiększając swój udział z 5 do ponad 10 procent.

Drugim nowym graczem zaraz po Bright-Tech Limited w zakupie akcji okazuje się londyński fundusz private equity Axxion z siedzibą w Luksemburgu. Wczoraj w londyńskim serwisie informacyjnym Giełdy Papierów Wartościowych ogłoszono publicznie informację o nabyciu przez spółkę 5 procent udziałów Plus500. Warto w tym momencie dodać, że najwięksi wymienieni inwestorzy instytucjonalni Plus500 – Bright-Tech i Odey Asset Management posiadają obecnie blisko jedną piątą udziałów w spółce.

Sytuacja spółki na wykresie

W momencie, kiedy spadki od szczytowego momentu spółki trwają w najlepsze – warto wspomnieć, że na początku 2017 roku ceny akcji wynosiły 329 gbp. Już do połowy 2018 roku osiągnęły swój szczyt na poziomie 2079 gbp, co stanowi ponad.. 531 procent wzrostu! Aktualnie spółka wydaje się mieć nie małe problemy z kursem, jednak wieść o tym, że inwestorzy instytucjonalni tak chętnie skupują akcję i powiększają swoje wpływy w spółce skłania ku myśleniu, że już niebawem można by zaobserwować odbicie. Ciekawym poziomem na odreagowanie spadków byłby poziom 1300, który na chwile obecną stanowi niewielkie wsparcie dla wykresu. Natomiast jeśli spółka wcześniej pokona ponownie poziom 1600 / 1645 możne to oznaczać zdecydowany powrót do dalszych wzrostów.

Plus500 – wykres od 2017 roku


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Globalny handlowy rollercoster
Następny artykułHejt w tradingu – rozmowa z Szymonem Machalicą
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here