Naga MarketsWywodzący się z Wielkiej Brytanii i notowany na londyńskiej giełdzie broker Forex (FX) i kontraktów na różnicę kursową (CFD), CMC Markets, zaprezentował przed startem czwartkowej sesji „aktualizację handlową”, w której obniżył swoje projekcje wyników finansowych. Inwestorzy w reakcji rzucili się na sprzedaż akcji, doprowadzając do powstania sporej luki spadkowej na wykresie i deprecjacji o ponad 26%.

  • Luka spadkowa na wykresie CMC Markets ma ponad 14%, a akcje w kluczowym momencie sesji traciły niemal 30%
  • Notowania testowały poziom 300 dol. za akcję, najniższy od ponad roku
  • Prognoza rocznych zysków została obniżona nawet o 110 milionów dolarów ponieważ mniejsza zmienność rynku spowodowała spadek wolumenu transakcji wśród nowych i obecnych klientów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

CMC Markets obniża prognozy zysku operacyjnego na bieżący rok obrotowy

CMC wkroczyło w 2021 ze znacznym impetem po roku rekordowych wyników. Podstawy działalności pozostają solidne, z ogólną miesięczną liczbą aktywnych klientów na podobnym poziomie, jak podano w niedawnej aktualizacji handlowej za I kwartał 2022 r., która pozostaje o około jedną trzecią wyższa od poziomów sprzed pandemii.– W lipcu i sierpniu ogólna aktywność rynkowa pozostała na niskim poziomie, co jest następstwem umiarkowanej aktywności odnotowanej w I kwartale. Zmniejszona zmienność na rynkach spowodowała niższą aktywność handlową zarówno wśród nowo pozyskanej, jak i istniejącej grupy klientów. Podobne tendencje zaobserwowano w naszej działalności nielewarowanej i lewarowanej – komentuje CMC Markets w swoim „trading update”.

Poza niższą aktywnością, dotychczasowy dochód klientów kształtował się umiarkowanie poniżej docelowego poziomu 80%, choć oczekuje się, że w ciągu pozostałych siedmiu miesięcy roku ulegnie poprawie, w oparciu o powrót do historycznych średnich w zakresie struktury obrotu klasami aktywów.

– W rezultacie, jeśli obecne warunki rynkowe utrzymają się przez pozostałą część roku, CMC Markets oczekuje, że zysk operacyjny netto za rok obrotowy 2022 znajdzie się w przedziale 250-280 mln GBP.  Koszty operacyjne w roku obrotowym 2022 będą nadal umiarkowanie wyższe niż rok wcześniej, aczkolwiek zostaną częściowo skompensowane niższymi kosztami marketingowymi w związku z niższymi trendami w zakresie aktywności – napisano w komunikacie.

We wcześniejszych komunikatach spółkach podawała natomiast, że jest pewna osiągnięcia zysku operacyjnego na poziomie powyżej 330 milionów funtów.

POBIERZ EBOOK JAK HANDLOWAĆ INDEKSAMI GIEŁDOWYMI

Akcje CMC Markets z rekordową przeceną. 26% podczas czwartkowej sesji

Czwartkowa sesja na akcjach CMC Markets, chociaż dopiero co się rozpoczęła, już wygenerowała jedne z największych wolumenów handlowych w tym roku.

invest

Po serii pozytywnych prognoz finansowych najnowsza aktualizacja okazała się dla inwestorów sporą niespodzianką, a Ci zaczęli sprzedawać akcje brokera, które od pandemicznych dołków do tegorocznych szczytów zyskiwały ponad 350%.

Dołki zatrzymały się na okrągłym poziomie 300 dolarów, tuż pod strefą wsparcia wyznaczaną przez lukę wzrostową z ubiegłorocznych wakacji.

Bardzo silne spadki na wykresie CMC Markets

W tym roku akcje brokera tracą ponad 22%. Dla porównania rodzimy dom maklerski X-Trade Brokers (XTB) notowany na warszawskiej giełdzie traci około 20% od początku 2021. Spółka po publikacji wyników za II kw. również rysowała na wykresie sporą lukę spadkową.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed giełda | kurs ccc | s&p 500 notowania | pgnig akcje cena | dom development gpw | datawalk cena akcji | pge giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here