Naga MarketsgórnicyAnalitycy DM BOŚ, w raporcie z 17 października, obniżyli cenę docelową akcji Bogdanki do 60 zł z 67,2 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację “kupuj”.

“Spółka podała wstępne wyniki za III kw. 2019 roku, na których podstawie można oszacować, że Bogdanka powinna bez problemu wygenerować w br. 750 mln zł EBITDA; w efekcie jej mnożniki wyceny znajdą się na wyjątkowo niskim poziomie. Na podstawie faktycznych wyników za I poł. br. zakładamy, że wolne przepływy pieniężne na dział. operacyjnej i wolne przepływy środków pieniężnych dla przedsiębiorstwa (FCFF) w 2019 roku prawdopodobnie będą mocne i poprawi się pozycja gotówkowa netto spółki, którą prognozujemy na koniec br. na 450 mln zł” – napisano w raporcie.

“Ceny referencyjne węgla energetycznego załamały się pod presją gospodarczego spowolnienia i spadły do ok. 65 USD/t, chociaż jeszcze na początku br. oscylowały w przedziale 80- 90 USD/t. Jednakże mimo spadku utrzymują się na poziomie zgodnym z indeksem PSCMI, co w naszej ocenie sugeruje, że globalne ceny referencyjne muszą zejść na jeszcze niższy poziom, by negatywnie wpłynąć na ceny węgla w Polsce” – uważają analitycy.

 


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki zyskują dzisiaj około 2%. Na wykresie widać, że okresie silnej przeceny, kurs zaczął poruszać się bokiem. Obecnie trwa odbicie od wsparcia i ruch w kierunku oporu w rejonie 40 zł.

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here