Naga MarketsAkcje Bogdanki poszybowały w górę o 14 procent. Indeks sWIG80 ustanowił swoje nowe maksimumPierwsza sesja bieżącego tygodnia na Wall Street była bardziej korzystna dla spółek typu value, które lekko zyskały w towarzystwie minimalnie przeceniającego się indeksu Nasdaq. Dziś zostaną opublikowane jedne z najważniejszych danych makro tego tygodnia, konsensus zakłada, że sierpniowy odczyt inflacji CPI w USA wyniesie 5,3%. Przedłużający się okres występowania wysokiej inflacji lub jeszcze wyższe odczyty od spodziewanych będą wywierać presję na Fed w kierunku zacieśniania polityki monetarnej, nawet pomimo niewystarczającego odbicia na rynku pracy.

Akcje Bogdanki odnotowały zwyżkę aż o 14%

Wczoraj Demokracji zgłosili projekt ustawy podwyższającej stawki podatku dochodowego, dla osób zarabiających powyżej 435 tys. dolarów rocznie, a także dodatkowy 3%-owy podatek dla osób zarabiających powyżej 5 mln USD. Projekt zakłada również zwiększenie podatku od dochodów kapitałowych z 20 do 25%, a także zwiększenie podatku CIT dla dużych korporacji z 21 do 26,5%.W poniedziałek krajowe indeksy odnotowały znaczącą zwyżkę, co prawda zyskiwały najmocniej największe spółki, ale warto podkreślić, że indeks sWIG80, zyskując 0,7%, ustanowił historyczne maksimum notowań w cenach zamknięcia. Do swojego rekordu indeks mWIG40 potrzebuje jeszcze niewiele ponad 7%.

W gronie blue chipów JSW (+4,4%) kontynuowało swoją dominację, jednak dobrą sesję odnotował również CD Projekt (+3,6%), który ponownie zmierza w kierunku 200 zł. Mocno zyskały również spółki energetyczne.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Indeks WIG20, tradycyjnie obciążał Mercator (-6,3%), który od momentu dołączenia do indeksu blue chipów przecenił się już o przeszło połowę.

W indeksie mWIG40 przy zwiększonej wartości obrotu mocno zyskał Mabion (+15,8%), za 2 dni spółka opublikuje raport za I półrocze. W indeksie sWIG80 dwucyfrowo zyskują rozgrzane w ostatnich dwóch tygodniach walory spółek ZEPAK (+24%) i Bogdanki (+14%).

W temacie pozostałych spółek: 1. Dębica odnotowała 14,6 mln zł zysku netto w II kw. wobec 21,2 mln zł straty przed rokiem. Przychody spółki wzrosły o 98% r/r. 2. Narodowy Bank Rumunii zgodził się na sprzedaż Idea Bank Rumunia, spełnił się jeden z warunków umowy zawartej przez Getin Holding. 3. Develia zawarła przedwstępną umowę sprzedaży 79,6% udziałów w nieruchomości SKY Tower we Wrocławiu za 84 mln euro.

Autor: Adam Dudoń

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here