Naga MarketsAkcje Bloober rosną o 10% po komunikacie o założeniu fundusza inwestującego w gryAkcje Bloober Team zwyżkują o blisko 10% w związku z komunikatem dotyczącym założenia funduszu, mającego na celu wspieranie mniejszych producentów gier oraz narzędzi do branży gamingowej. Pieniądze z funduszu mają trafić do małych studiów pracujących nad autorskimi projektami i technologiami.

  • Bloober Team wspólnie ze Satus powołały fundusz inwestujący w gry. 
  • Akcje Spółki rosną o godzinie 15:30 o blisko 10%. 
  • Kurs dobił do poziomu 150 zł. co jest najwyższym poziomem w historii notowań producenta gier. 

Zobacz również: SoftBlue z ponad czterokrotnymi przychodami netto r/r w Q1 2020 r.

Silne wzrosty na walorach Bloober

Podczas środowej sesji walory Bloober systematycznie umacniają się a kurs pokonuje kolejne poziomy. O godzinie 15:00, po 6 godzinach notowań kurs rośnie o 9,08% i jest na poziomie 149 zł. Obrót na walorach zbliża się powoli do 3 mln zł. Akcje producenta gier niedawno wybiły górą z kilkunastosesyjnej konsolidacji w okolicach 130 zł.

Notowania Bloober podczas środowej sesji. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe?

Jeszcze na początku maja pisaliśmy o szansach Bloobera na pokonanie bariery 100 zł. Spółka w ostatnich miesiącach chwaliła się wieloma pozytywnymi komunikatami, dotyczącymi w głównej mierze umowy z nowymi wydawcami, czy produkcji nowych gier. Więcej szczegółowych informacji zawarliśmy w tym artykule.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here