Naga Marketsbloober teamBloober Team odnotował 0,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 0,68 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 0,12 mln zł wobec 1 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,93 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 7,46 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2019 r. spółka miała 1,15 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1,43 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 10,79 mln zł w porównaniu z 12,1 mln zł rok wcześniej.

“Okres drugiego kwartału tego roku dla Bloober Team S.A. zapisał się zarówno negatywnie jak i pozytywnie w historii spółki. Negatywnie spółka ocenia działania związane z wprowadzeniem do sprzedaży gry ‘Layers of Fear 2’. Jakkolwiek jako zespół jesteśmy zadowoleni z jakości produkcji (jej ocena może być kwestią wielu polemik), o tyle nie możemy być zadowoleni z działań promocyjno-sprzedażowych dotyczących gry” – czytamy w raporcie.

Pozytywnie oceniono natomiast kampanię promocyjną gry “Blair Witch”.

“Na wynik drugiego kwartału miał wpływ głównie bardzo krótki okres sprzedaży gry ‘Layers of Fear 2’. Dla spółki jest to jedno z najcenniejszych aktywów i już wkrótce planujemy ujawnienie naszych kolejnych działań związanych z tą marką” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 1,19 mln zł wobec 1,59 mln zł zysku rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

gpw

Sytuacja na wykresie:

Wykres tygodniowy pokazuje, że spółka radzi sobie świetnie. Po wybiciu z konsolidacji mamy nieustające wzrosty. Wszystko wskazuje na to, że niebawem akcje będą kosztować 100 zł. Powodem i motorem napędzającym wzrosty nie są wcale wyniki ale zbliżająca się premiera gry “Blair Witch”, z którą wiązane są ogromne oczekiwania. Wydaje się, że przynajmniej do samej premiery, kurs powinien nadal wzrastać.

bloober

Czytaj także: Forever Entertainment [FOR] – duże nadzieje na Gamescom, czas na nowe szczyty? – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here