Naga MarketsAkcje BLIRT SA rosną wraz zamówieniami na testy do wykrywania koronawirusaRaport opublikowany przez spółkę BLIRT S.A. wskazuje na nowe zamówienie zestawów diagnostycznych do wykrywania koronawirusa COVID-19. Ma ono zostać zrealizowane już w przyszłym tygodniu i opiewa na kwotę 1,044 mln zł. Akcje spółki rosną dziś o ponad 8%.


Nowe zamówienie na zestawy do wykrywania koronawirusa

“W nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 1/2020 z dnia 27.02.2020 r. Zarząd Blirt S.A. (Spółka, Emitent) informuje, że w dniu 03.03.2020 r. wpłynęło kolejne zamówienie od tego samego klienta na dystrybuowane przez Spółkę zestawy diagnostyczne do wykrywania koronawirusa COVID-19. Łączna wartość nowego zamówienia to 1,044 mln zł netto, a przewidywany termin realizacji to przyszły tydzień” – czytamy w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przypomnijmy, że dziś po godzinie 8., Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził pojawienie się koronawirusa w Polsce. Wykryto go u pacjenta z Zielonej Góry, który przyjechał z Niemiec. Jak informowano, pacjent czuje się dobrze, a wszystkie osoby, które miały z nim kontakt objęto kwarantanną.

BLIRT S.A. rośnie w tym tygodniu o ponad 90%

Trzydniowa stopa zwrotu dla akcji spółki BLIRT S.A. wynosi ponad 90%. Jeszcze wczoraj notowania testowały poziom 4 złotych, a dziś ustanowiły szczyt przy 6,20 zł. Wzrost od początku roku jest bardziej imponujący, spółka zyskuje bowiem prawie 430%.

Bez wątpienia, przyczyną wzrostów jest zagrożenie epidemią koronawirusa, którego wykryto dziś także w kraju. Ewentualne, kolejne przypadki mogą zaowocować nowymi zamówienia na testy diagnostyczne i tym samym wpłynąć na kontynuację rajdu wzrostowego.

Kurs akcji spółki BLIRT S.A. - 4 marca 2020 r.
Kurs akcji spółki BLIRT S.A. – 4 marca 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here