W trakcie czwartkowej sesji na Książęcej, w połowie dnia najlepiej radzą sobie akcje Biotonu (GPW: BIO), które w kluczowym momencie dnia zyskiwały prawie 10%. Pomimo trwającego od sierpnia trendu spadkowego, od początku tego roku spółka zarabia 22%.

Bioton jest polskim przedsiębiorstwem biotechnologicznym, które produkuje leki. Istniejące od sierpnia 1989 roku i obecne na GPW od 2005 roku osiągało w tym roku szczyty pod poziomem 8 zł za jedną akcję.

Chociaż do historycznych maksimów powyżej 320 złotych za akcję Biotonowi obecnie daleko, to 11 października jest najsilniej zyskującą spółką na warszawskim parkiecie. Chociaż część zysku została już zniesiona, to BIO nadal znajduje się na plusie powyżej 5%, reagując na istotne techniczne wsparcie wyznaczane na minimach wrześniowych.

Akcje Biotonu na wykresie – analiza techniczna

Wykres notowań Biotonu 11.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Z drugiej jednak strony akcje osuwały się poniżej 200-okresowej średniej kroczącej, która w tym momencie stanowi wzmocnienie oporu stanowionego tuż pod poziomem 6 zł za akcję przez 38,2% zniesienia Fibonacciego oraz strefę S/R rysowaną od kwietnia (przerywana, czerwona linia).

Nie można nie zwrócić uwagi także na zaznaczony na fioletowo kanał spadkowy, w którym cen utrzymuje się książkowo od połowy sierpnia. Jego wybicie dołem otwiera drogę do zejścia poniżej poziomu 5 zł za akcję, wyjście górą pozwoliłoby na test szczytów z pierwszej połowy lipca na 6,55 zł za akcję, a następnie poziomu 7 zł za akcję.

W czwartek na Książęcej bardzo dobrze radzi sobie również GPW zyskując 4,15% oraz LC Corp zarabiając niespełna 4%. Po przeciwległej stronie rynku znalazły się natomiast KGHM (-4,28%) oraz CD Projekt (-3,92%), który wyłamuje istotną strefę wsparcia. Najbliższy poziom obrony byków znajduje się na 141,00 na wysokości minimów wakacyjnych ustanawianych w czerwcu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here