Naga Markets

Akcje Biomedu-Lublin mocno zyskują. Spółki "covidowe" zdecydowanie pod kreską!Wszystko wskazywało na to, że czwartkowa sesja, będzie kolejną już z rzędu spadkową na walorach Biomedu-Lublin. W trakcie ubiegłego tygodnia zyskały one ponad 25% na wartości, natomiast w bieżącym tygodniu z sesji na sesję kurs tracił na wartości. Początek czwartkowej sesji przebiegał pod znakiem mocnych spadków, jednak kilka minut po godzinie 10:00, kurs obrał kierunek na północ, odrobił straty i wyszedł na blisko 10-procentowy plus.

  • Świetna sesja w wykonaniu walorów Biomedu-Lublin.
  • W czwartek w Polsce odnotowano ponad 8 tys. nowych przypadków zakażenia COVID-19. To bezwzględny rekord od początku pandemii.
  • Pozostałe spółki “covidowe” radzą sobie podczas czwartkowej sesji zdecydowanie słabiej.

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Czy Biomed-Lublin na stałe wróci do wzrostów?

Czwartkowa sesja zapowiadała w pierwszych minutach po rozpoczęciu handlu spore spadki na walorach Biomedu-Lublin. Kurs spadł do poziomu 16 zł., na którym przebiegało mocne, lokalne wsparcie. Ten poziom zatrzymał spadki w końcówce września i podobnie zachował się podczas dzisiejszej sesji. Kurs akcji nie pozostawała długo na minusie. Tuż po godzinie 10, akcje zaczęły dynamicznie odrabiać straty, bo po kilkudziesięciu minutach osiągnąć ponad 10% wzrost. Akcje były nawet na moment zawieszone na górnych widełkach.

Notowania Biomed-Lublin z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Wzrost do okolic 20 zł. podczas sesji wiązał się z dojściem od dołu do oporu. Na tym poziomie przebiega linia wyznaczająca 50-sesyjna średnią kroczącą i można było się spodziewać małej zadyszki na walorach spółki w tych okolicach. Pokonanie poziomu 20 zł. powinno w krótkim terminie wiązać się z dalszymi wzrostami i próbą podejścia w okolice 24 zł., gdzie walory napotkają na kolejny, jeszcze mocniejszy opór, który skutecznie powstrzymywał wzrosty w końcówce września i w 2 tygodniu października.

Wzrost liczby zachorowań paradoksalnie sprzyja walorom Biomedu. Inwestorzy wyczekują nowych doniesień w sprawie leku na COVID-19 nad którym pracuje spółka i nad którym trwają obecnie badania kliniczne i laboratoryjne.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Biomed-Lublin na tle innych, popularnych, “covidowych” spółek

W czwartek kolor czerwony na giełdzie dominuje nie tylko w przypadku głównych indeksów i spółek z największą kapitalizacją. Tracą również spółki “covidowe”, które przyzwyczaiły inwestorów do dynamicznych wzrostów w ostatnich miesiącach. W gronie wybranych do analizy spółek, najsłabiej radzą sobie walory Medcampu, Innogene oraz Biomaximy, które tracą w piątek po 15 blisko 10%. Również walory Genxone, które ostatnio z sesji na sesję zyskiwały po kilkanaście procent są zdecydowanie pod kreską. Na tle tych spółek świetnie wypada Biomed-Lublin, którego notowania z czwartkowej sesji zostały zaznaczone na wykresie niebieską linią.

Notowania wybranych spółek w trakcie czwartkowej sesji. Źródło: tradingview.com

W czwartek, o godzinie 15:30, akcje Biomedu-Lublin drożeją o 7,12%, a kurs oscyluje w okolicach poziomu 18,8 zł. Obroty na walorach spółki są bardzo wysokie, przekroczyły nieznacznie 74 mln zł. i ustępują miejsca w indeksie mWig40 jedynie akcjom Mercator Medical, które również świetnie radzą sobie podczas przedostatniej sesji giełdowej w tygodniu.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here