Naga MarketsByk z Wall StreetPo korzystnych dla „obozu byków” pierwszych godzinach handlu w USA nastąpił odwrót i główne indeksy w II części sesji systematycznie traciły, jednak popyt z ostatnich chwil pomógł zaakcentować delikatne wzrosty tego dnia. Inwestorów niepokoi brak porozumienia w kongresie w sprawie dalszego wsparcia fiskalnego, a bez niego sytuacja gospodarcza nie napawa optymizmem.

S&P 500, Nasdaq i Złoto pod presją podaży

Indeks S&P 500 znajduje się już poniżej poziomów z początku roku, ale Nasdaq wciąż utrzymuje około 18% zysku w stosunku do stycznia. Powoli osuwa się także złoto, które przeceniło się już o około 10% od szczytu z sierpnia.

Kluczowe polskie indeksy uległy przecenie w dniu podania informacji o rekordowym wzroście zakażeń w kraju. Pomimo zapewnień że ogólnokrajowy lockdown nie powinien się ponownie pojawić, jakieś obostrzenia w wybranych regionach mogą mieć miejsce, a to może rodzić obawy inwestorów.

PGNiG i Cyfrowy Polsat liderami wzrostów

Spośród blue chipów najmocniej wzrosły notowania PGNiG oraz Cyfrowego Polsatu, pierwsza ze spółek poinformowała o podpisaniu dodatkowego kontraktu z KGHM o wartości ok. 190 mln zł, natomiast druga rozpoczęła przegląd opcji strategicznych związanych z potencjalnym zbyciem części mobilnej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Uwagę inwestorów zwracał największy spadek notowań spółki Biomed-Lublin, która przeceniła się o przeszło 15%, mimo przejściowego wzrostu notowań z pierwszych minut handlu. W trakcje sesji rzecznik KNF Jacek Barszczewski poinformował iż aktywność spółek, które pracują nad lekiem na Covid-19 znajduje się pod bieżącym monitoringiem. Urząd KNF ostrzega inwestorów przed pochopnym podejmowaniem inwestycji w aktywa spółek związanych z dostarczaniem narzędzi w walce z koronawirusem.

Z drugiej strony historyczny szczyt notowań poprawił Mercator Medical.

GPW poinformowała, iż od 5 października wprowadzone zostaną kontrakty terminowe na akcje Biomedu, Mercatora i XTB.

Po sesji wyniki półroczne podał Amrest, który w II kw. 2020 r. wypracował 119 mln euro straty netto, wobec 6,7 mln euro zysku rok wcześniej. Sieć restauracji odczuła dotkliwie pandemię, co przejawia się również w spadku przychodu po I połowie 2020 r. o 26,3% r/r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here