Naga Markets

W środę akcje spółki farmaceutycznej Biogen dosłownie eksplodują na Wall Street po tym, jak spółka wraz ze współpracującym podmiotem Eisai ogłosiła potencjalny lek na Alzheimera. Jak wynika z danych dostarczonych przez spółkę, wyniki są bardzo obiecujące i stanowią przełom w dziedzinie walki z chorobą. Teraz gigant farmaceutyczny oczekuje na dopuszczenie leku przez Agencja Żywności i Leków (FDA).

  • Biogen wzrósł podczas środowej sesji ponad 40 procent
  • Powodem tego są udostępnione informacje o posiadamy leku na Alzheimera
  • Teraz ważnym będzie decyzja Agencji Żywności i Leków (FDA)
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Biogen game-changerem rynku farmaceutycznego?

Niecodzienny, ponad 40 procentowy wzrost akcji jednej z amerykańskich spółek podczas środowej sesji handlowej może być zapamiętany na długo nie tylko ze względu na wyraźny skok akcji, ale również poprzez powód, dlaczego do niego doszło. Akcje Biogenu rosną, gdy Wall Street spekuluje o potencjalnym boomie na zyski po obiecującym badaniu wyszczególniającym nowy lek firmy na Alzheimera we współpracy z japońską firmą farmaceutyczną Eisai.

Dzisiejsze ogłoszenie daje pacjentom i ich rodzinom nadzieję, że lecanemab, jeśli zostanie zatwierdzony, może potencjalnie spowolnić postęp choroby Alzheimera i zapewnić klinicznie znaczący wpływ na poznanie i funkcjonowanie – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Biogen Michel Vounatsos.

wykres Kurs akcji Biogen 29.09.2022
Kurs akcji Biogen 29.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Obie firmy farmaceutyczne powiedziały, że ich lek lecanemab zmniejszył poznawczy i funkcjonalny spadek o 27% w stosunku do placebo. Odkrycia pochodzą z 18-miesięcznego okresu badania fazy 3, w którym uczestniczyło 1800 pacjentów z wczesnym stadium Alzheimera. Jak wynika z danych tylko w USA 6,5 miliona osób w wieku 65 lat i starszych żyje obecnie z chorobą Alzheimera, co podkreśla potencjał sprzedaży dla firmy Biogen tylko w kraju.

Nie wiadomo jeszcze czy Agencja Żywności i Leków (FDA) szybko dopuści lek do sprzedaży. Według informacji dostępnych w komunikacji agencji, FDA jest obecnie w trakcie przeglądu, czy przyznać lecanemab warunkowe wczesne zatwierdzenie, w celu jego szybkiego rozprowadzenia.

W pierwszych chwilach po udostępnienie informacji o leku, akcje firmy skoczyły blisko 50% do poziomu 294 dolarów za akcję, korygując następnie ruch do poziomu 278 dolarów finalnie zamykając sesję na 40 procentowym wzroście kursu akcji.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWall Street przełamuje spadkową passę. Dow Jones blisko 550 pkt wyżej
Następny artykułCzwartkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 29 września 2022 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here