Naga MarketsAkcje Beyond Meat mocno w dół po wynikach za drugi kwartałPandemia i wprowadzone w związku z nią środki bezpieczeństwa, zmusiły restauratorów do czasowego zamknięcia swoich lokali. Taka sytuacja doprowadza do strat nie tylko wśród właścicieli  restauracji, ale także utrudnia sytuacje producentów.

  • Przychody Beyond Meat wyniosły rekordowe 113,3 miliona dolarów.
  • Sprzedaż detaliczna Beyond Meat w USA wzrosła o 195%.
  • Firma odnotowała w drugim kwartale 10,2 miliona dolarów straty netto.

Pandemia wymusza dodatkowe koszty

Beyond Meat – amerykański producent mięsa z roślin – poważnie odczuł brak popytu ze strony restauracji, które tworzyły około połowę jego sprzedaży. Według opublikowanego we wtorek raportu, w drugim kwartale 2020 roku spółka odnotowała stratę netto w wysokości 10,2 milionów dolarów, czyli 16 centów na akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przychody spółki zwiększyły się o 67% rok do roku i osiągnęły rekordowe 113,3 miliony dolarów, przekraczając oczekiwania analityków o około 14 milionów. Firma poniosła także dodatkowe koszty wynoszące 5,9 miliona dolarów, wynikające z konieczności przepakowywania produktów, w związku z epidemią COVID-19.

Zobacz również: Miała być lepsza niż Tesla: Nikola spada o 14% po ogłoszeniu 86,6 mln dol. straty

Dzięki naszej silnej dynamice sprzedaży i silnym wynikom operacyjnym w drugim kwartale, czujemy się pewni, że Beyond Meat ma potencjał, aby wykorzystać stojące przed nami możliwości rozwoju. Chociaż COVID-19 przyczynił się do utrudnienia zarządzania naszą działalnością, jesteśmy dumni ze sposobu, w jaki nasz zespół przystosował się do sytuacji i nadal realizuje nasz długoterminowy plan, ściśle zarządzając ryzykiem krótkoterminowym, jednocześnie kontynuując inwestycje w przyszłość. – powiedział dyrektor finansowy Beyond Meat, Mark Nelson.

Prawie trzykrotny wzrost sprzedaży detalicznej

Sprzedaż Beyond Meat do amerykańskich lokali gastronomicznych spadła o 60,7% i wyniosła 6,49 milionów dolarów. Sprzedaż międzynarodowa poradziła sobie niewiele lepiej i spadła o 56,5%, osiągając 7,24 miliony dolarów.

Podczas pandemii, kalifornijski producent skupił się na rozwoju sprzedaży detalicznej, która wzrosła w drugim kwartale o 195% do 90 milionów dolarów.

Beyond Meat zakończył wtorkową sesję zyskując 5,90%, jednak po ogłoszeniu swoich wyników traci 10% w handlu pozasesyjnym.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Beyond Meat w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here