Naga MarketsAmerykański holding z siedzibą w Omaha w Nebrasce, Berkshire Hathaway, prowadzony przez legendarnego inwestora Warrena Buffeta nadal nie zwalnia tempa. Co więcej , akcje typu A spółki wyceniane są obecnie na poziomie 421 000 dolarów za jedną akcję co oznacza, że wkrótce amerykański indeks Nasdaq może mieć.. problem. Wynika to z faktu ograniczeń, jakie posiada indeks. Inwestor twierdzi jednak, że nie chce oddawać spółki w ręce mniejszych inwestorów – ponieważ ci najczęściej nie wiedzą co robią.

  • Cena akcji Berkshire Hathaway wynosi ponad 421 000 dolarów za jedną akcję klasy A
  • To z jednej strony pokazuje dumę, z drugiej zaś.. sprawia, że wycena może być problematyczna
  • Amerykańskie rynki mają bowiem ograniczenie co do wielkości ceny za akcję
  • Legendarny inwestor nie chce dzielić akcji – co dalej?

Indeks Nasdaq może mieć problem: za wysoka wycena akcji Berkshire Hathaway

Podczas wtorkowej sesji handlowej akcje klasy A holdingu finansowego legendarnego Warrena Buffeta dotarły do poziomu 421.420 dolarów. Oczywiście patrząc na wykres spółki napawa to optymizmem oraz podkreśla tylko, jak gigantyczne imperium zbudował przez lata inwestor, jednak sprawia również, iż dla amerykańskiej giełdy może być to sporym problemem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj Nasdaq Inc. tymczasowo zawiesił przetwarzanie i zliczanie cen akcji klasy A Berkshire przez kilka popularnych kanałów danych (data feed). Takie kanały zapewniają aktualizację cen w czasie rzeczywistym dla wielu internetowych domów maklerskich i stron finansowych. Powodem tego była sama, wysoka wycena, która problematyczna jest dla wyliczania giełdy.

wykres Kurs Berkshire akcje klasy A
Kurs Berkshire akcje klasy A

Jak się okazuje, wewnętrzne ograniczenie kalkulacyjne komputerów Nasdaq to poziom 429 496,7295 dolarów, przy której niemal znajduje się obecnie firma Warrena Buffeta. Obecnie zatem trwa wyścig o uprawienie procesów zliczania akcji spółek i dodania nowej wartości maksymalnej dla spółek.

Tymczasem poproszony o skomentowanie tego faktu Warren Buffet odpowiedział, że firma nie ma zamiaru dzielić akcji z prostego powodu: “Wiem, że gdybyśmy mieli coś, co byłoby o wiele łatwiejsze do kupienia dla każdego, kto ma 500 dolarów, to kupiłoby to mnóstwo ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia, co robią” – wypowiedział się inwestor. Innymi słowy inwestor nie chce, aby tani koszt spółki przeniósł się na mocne rejony spekulacji.

Spółka i tak zrobiła podobny zabieg dając możliwość skupowania inwestorom o mniejszej zasobności portfela akcji klasy B. Notowane są one obecnie przy poziomie 280 dolarów za akcje, są zatem bardziej dostępne dla większego grona spekulantów i akcjonariuszy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here