Naga MarketsAkcje Banku Millennium z wynikiem 4 procent były liderem wzrostów indeksu mWIG40 W czwartek amerykańskie indeksy lekko zyskały, co jednak wystarczyło do ustanowienia nowych historycznych rekordów zarówno przez indeks S&P 500 (+0,3%), jak i przez Nasdaq (+0,1%). Dziś poza serią odczytów PMI dla usług dla największych światowych gospodarek (poznaliśmy już rozczarowujący odczyt z Chin, gdzie wartość indeksu PMI dla usług wyniosła 46,7 pkt. wobec konsensusu 52 pkt., po spadku z poziomu 54,9 pkt. w poprzednim miesiącu) poznamy prawdopodobnie najbardziej wyczekiwane dane tego tygodnia.

Akcje Banku Millennium zdrożały o 4%

Najbardziej wyczekiwanymi danymi tego tygodnia będą informacje o stopie bezrobocia i zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym i pozarolniczym w USA. Sytuacja na rynku pracy może przesądzić o terminie i skali ograniczania programu skupu aktywów, a w następstwie o normalizacji stóp procentowych.Krajowy indeks WIG20 (+0,9%) kontynuuje wzrostowy rajd (5 sesja wzrostów z rzędu) i dotarł już wczoraj niemal do okrągłego poziomu 2400 pkt. Wspomniane poziomy stanowiły mocny opór w 2019 roku, jeszcze przed pojawieniem się pandemii. Po takiej serii wzrostów i dotarciu do historycznie istotnych poziomów, wystąpienie chociażby niewielkiej korekty nie byłoby zaskakujące.

Do zwyżki indeksu najmocniej kontrybuował w czwartek CD Projekt (+11,5%), po publikacji zaskakująco dobrych wyników, na tle konsensusu. Przewaga „byków” była również widoczna na walorach JSW, a spółka przebiła opory z lutego br. dzięki serii 6 wzrostowych sesji z rzędu, warto zauważyć, że dynamiczny wzrost kursu ma miejsce przy zwiększonej wartości obrotu. W gronie blue chipów najsłabiej wypadło wczoraj Asseco (-3,5%).

W indeksie mWIG40 liderem wzrostów był bank Millennium (+4%), wczoraj ponownie SN nie wydał uchwały ws. kredytów walutowych, odroczenie rozstrzygnięcia w tym temacie nie wpłynęło istotnie na notowania banków, a indeks WIG-banki zyskał wczoraj 0,5%. Największy spadek w indeksie odnotował Asbis (-3,8%).

W indeksie sWIG80 po dwóch rewelacyjnych sesjach korektę odnotował ZEPAK (-5,4%), natomiast pozytywnie wyróżniła się Bogdanka (+10,3%), wybijając tym samym opory z lipca, przy zwiększonej wartości obrotu.

Z pozostałych informacji – szacunkowy zysk netto GPW w II kw. wyniósł 45,7 mln zł wobec 43,5 mln zł przed rokiem i wobec konsensusu 41 mln zł.

Autor: Adam Dudoń

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres bitcoin | korona islandzka pln | amrest akcje | polenergia kurs | kur dolara | cena akcji orlen | amrest cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here