Naga MarketsWyniki Banku Millennium przekroczyły oczekiwania rynkuW czwartek Bank Millennium opublikował swoje wyniki za drugi kwartał 2020 roku. Mimo olbrzymiego spadku zysku, akcje spółki rosną o 1,85% około południa.

  • Zysk netto banku przekroczył oczekiwania analityków o 4,8%
  • Bank Millennium przewiduje, że koszty ryzyka nie wzrosną znacznie w drugiej połowie roku.
  • Synergia z EuroBankiem wyniosła w drugim kwartale 31,9 miliona złotych. 

Rekordowa wielkość udzielonych kredytów hipotecznych

Skonsolidowany zysk netto banku spadł o 69,1% w porównaniu z drugim kwartałem 2019 roku i wyniósł 53,6 miliona złotych. Wynik okazał się być lepszy niż przewidywał to rynek o 4,8%.

Saldo rezerw (uwzględniające rezerwy z tytułu COVID-19) wyniosło 272,3 miliona złotych, czyli o 24,3 miliona (9,8%) więcej niż zakładał to konsensus.

Wiceprezes spółki Fernando Bicho poinformował, że tylko część klientów skorzystała z sześciomiesięcznych wakacji kredytowych, a niektórzy skłonili się w stronę trzymiesięcznego okresu zawieszenia spłaty zobowiązań.

Jak podaje PAP, już w lipcu skończy się okres wakacji kredytowych dla kredytów detalicznych o łącznej wartości 1,5 miliarda złotych. W sierpniu i wrześniu będzie to odpowiednio 0,5 i 1,5 miliarda złotych.

Zobacz również: Najwyższa od 7 lat cena srebra napędza wyniki KGHM

Bank odnotował również wzrost liczby klientów w stosunku do drugiego kwartału 2019 roku o 34%  do 2,6 miliona. Co więcej, w pierwszej połowie 2020 roku wartość kredytów hipotecznych udzielonych przez bank wzrosła rdr o 50% do 2,9 miliardów złotych.

Cena akcji Banku Millennium rośnie o 4,66%

– W lipcu widzimy tego trochę mniej niż w czerwcu, ale widzimy wyraźne mocne odbicie jeśli chodzi o akcję kredytową i uważamy, że to uwidoczni się w całym sektorze – powiedział Fernando Bicho.

Bank Millennium oczekuje, że synergia z EuroBankiem wyniesie w 2020 roku 150 milionów złotych – w drugim kwartale wyniosła ona prawie 32 miliony złotych.

Bank poinformował w raporcie, ze planuje 10% redukcję kosztów oraz 17% redukcję nakładów inwestycyjnych. W celu cięcia kosztów zostanie zamkniętych 110 oddziałów banku.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Banku Millennium w ciągu 3 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here