Oddział Banku Pekao SA w KatowicachKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,02%. Akcje taniały o 2,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 101,85 zł. Jest to porównywalny wynik do tracącego podczas wczorajszej sesji 1,12% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 102 zł. Była to kolejna sesja, wpisująca się w trwające spadki. W sumie od końca sierpnia spółka zyskała niemal 16%.


Akcje Baku Pekao w trendzie spadkowym

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny, widać wyraźnie, że szerszy układ to trend spadkowy. Od dawna mamy do czynienia z coraz niżej pojawiającymi się kolejnymi wierzchołkami. Aktualnie jesteśmy po silnej i dynamicznej zwyżce, która niestety kolejny raz nie dała rady tego schematu przełamać. Dodatkowo kurs wyhamował, a cena zaczęła spadać w rejonie luki z lipca. Wydaje się zatem, że wracamy do tego co miało miejsce wcześniej czyli do trendu spadkowego. Obecnie kurs powinien spadać w rejon 100 zł. Być może ten nieco psychologiczny poziom zatrzyma spadki, choć wiele będzie zależało od ogólnego nastroju na rynkach akcyjnych. Ten ważny argument jest raczej największym zagrożeniem i jeżeli słabość na szerokim rynku będzie miała miejsce, wydaje się, że także akcje Banku Pekao będą tracić na wartości.

pekao 24.09.2019
Akcje Pekao 24.09.2019

Bank Pekao nie jest zainteresowany akcjami mBanku

Wczoraj spółka zdementowała pojawiające się od kilku dni plotki o tym, że miałaby być zainteresowana kupnem akcji mBanku. Bank oświadczył, że obecnie nie prowadzi żadnych projektów o charakterze przejęć w sektorze bankowym. Plotki są pokłosiem decyzji Commerzbanku, który w piątek informował, że projekt nowej strategii banku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here