Naga MarketsbahBritish Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za 2018 rok. Poniżej kluczowe dane z dokumentu oraz analiza techniczna spółki. 

Spółka wypracowała 18,44 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 79,66 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 32,96 mln zł wobec 57,1 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 907,9 mln zł w 2018 r. wobec 737,14 mln zł rok wcześniej.

“O wzroście przychodów przesądziła rosnąca sprzedaż samochodów w segmentach importerskim i dealerskim. Rentowność operacyjna w 2018 r. zmniejszyła się do 3,6% z 7,7% rok wcześniej, na co złożyły się m.in.: zmiana miksu sprzedawanych samochodów (mniejszy udział najbardziej rentownych SUV w sprzedaży), koszty promocji sprzedażowych realizowanych w 2018 r., wspartych wyższymi kosztami marketingowymi, negatywny wpływ zmian kursowych na wyniki, jednorazowe koszty związane z przejęciem dilerstwa w Katowicach, jednorazowy odpis wartości firmy i niepieniężna strata na likwidacji środków trwałych związana z realizacją programu modernizacji oraz budowy nowych salonów Jaguar Land Rover” – czytamy w raporcie.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Spółka od początku roku notowała bardzo silną zwyżkę, która wybiła kurs z okresu konsolidacji. W marcu mamy dość dużą korektę, która zbliża się do okolic wsparcia w rejonie 2 zł. Wydaje się, że jest to ważny poziom, przy którym kurs może zareagować.

bah

Czytaj także: Izostal [IZS] – mocna poprawa wyników i świetne perspektywy – analiza na zamówienietokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 29.03.2019
Następny artykułAkcje CI Games pod ważnym oporem. Spółka ze stratą za ubiegły rok
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here