siedziba assecoKurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, spadał podczas środowej sesji o około 1,83%. Akcje taniały o 1,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 55,50 zł. Jest to nie słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,12 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach niż w poprzednich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 56,45 zł. Była to sesja która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie, trwające od końca maja odbicie sięga już niemal 21%.


Akcje Asseco Poland w trendzie wzrostowym

Notowania spółki silnie rosły w maju oraz czerwcu. Lipiec rozpoczyna się wyraźnie podwyższonymi obrotami i kontynuacją wcześniejszych wzrostów. Kurs kolejny raz w tym roku próbował wybić opór w rejonie 56 zł i tym razem efekt był pozytywny. Obecnie najbliższym oporem są okolice 58 zł. Jest to opór wyznaczony na podstawie szczytów z 2016 i 2017 roku. Po dotychczasowej dynamice wzrostów oraz raczej pozytywnych informacjach płynących ze spółki i pozytywnym sentymencie do niej, wydaje się, że najbardziej realnym scenariuszem może być właśnie kontynuacja wzrostów. Kolejny kluczowy poziom znajduje się w okolicach 62 zł, jednak aby cena wzrosła tak mocno, niezbędna będzie co najmniej jedna, większa korekta.

asseco poland 17.07.2019
Kurs akcji Asseco Poland 17.07.2019, źródło: xStation 5

Asseco i Medicover pracują nad nowym systemem medycznym

Wczoraj spółka poinformowała o rozpoczęciu współpracy z firmą Medicover Polska. Współpraca ma dotyczyć prac nad nowym modelem dostarczania świadczeń zdrowotnych. Jego celem jest budowa platformy, która usprawni komunikację i rozliczenia sieci medycznych z placówkami partnerskimi. Nowa platforma ma zapewnić automatyzację rezerwacji i potwierdzania wizyt w placówkach medycznych oraz rozliczanie opłat za usługi, również te dostępne online. Zakończenie pierwszej fazy projektu planowane jest na koniec 2019 roku, a drugiej – na połowę roku 2020.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here