siedziba assecoKurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, rósł podczas piątkowej sesji o około 5,24%. Akcje drożały o 2,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 50,65 zł. Jest to dobry wynik na tle rosnącego w piątek o 0,70% indeksu WIG20. Sesja odbyła się jednak przy niskich obrotach, znacząco niższych od średniej z początku miesiąca. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 50,20 zł. Była to sesja która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie od tegorocznych szczytów spółka traci już około 15%.


Akcje Asseco Poland na kluczowym wsparciu. Szanse na zainicjowanie odbicia

Spoglądając na wykres z tygodniowym interwałem czasowym, widać że ostatnie spadki doprowadziły kurs na poziom czytelnego i doskonale respektowanego od dłuższego czasu wsparcia okolic 49 zł. Jest to poziom respektowany od połowy 2016 roku, a szczególnie uciążliwy był w ubiegłych latach, kiedy cena nie była w stanie go przebić. Możliwe zatem, że będziemy mieć do czynienia ze swego rodzaju re-testem czyli powrotem do przełamanego poziomu. Jeżeli tak miałby się stać, pojawia się szansa na zainicjowanie odbicia już w najbliższym czasie.

wykres akcji asseco poland 27.05.2019
Kurs akcji Asseco Poland 27.05.2019, źródło: xStation 5

Mocny pierwszy kwartał i całoroczny portfel zamówień

Podczas sesji z ubiegłego piątku spółka opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał. Te pozytywnie zaskoczyły i to podwójnie. Po pierwsze zysk netto był wyższy niż rok temu, a po drugie był znacząco wyższy od oczekiwań analityków. Wyniósł 79,6 mln zł czyli ponad 10 mln więcej niż rok temu i o tyle samo więcej od oczekiwań. W raporcie można wyczytać, że spółka notuje dobre wyniki także na rynkach zagranicznych. Mocny pierwszy kwartał dobrze wróży na cały rok, tym bardziej, że spółka podniosła wartość całorocznego portfela zamówień do poziomu 7,17 mld zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here