siedziba assecoKurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,12%. Akcje drożały o 1,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 58 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,02 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niezłych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 57,75 zł. Była to sesja, wyznaczająca nowe maksima ruchu wzrostowego. W sumie, trwające od końca maja odbicie sięga już niemal 22%.


Akcje Asseco Poland na tegorocznych maksimach

Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że trend wzrostowy trwający od połowy maja jak dotąd jest kontynuowany. W maju i czerwcu notowania spółki silnie rosły, także w lipcu doszło do kontynuacji wcześniejszego ruchu wzrostowego. Aktualnie cena zbliża się do strefy oporu w rejonie 58 zł. Jest to poziom wyznaczony na podstawie serii wierzchołków z poprzednich lat. Sądząc po dużej dynamice ruchu wzrostowego i serii pozytywnych informacji jakie płyną ze spółki od dłuższego czasu, wydaje się, że kurs powinien z dużymi szansami atakować opór w rejonie 58 zł. W przypadku, gdyby poziom ten został pokonany, kurs będzie kierował się na maksima z lat 2015-2016 w okolicach 62 zł.

asseco poland 25.07.2019
Kurs akcji Asseco Poland 25.07.2019, źródło: xStation 5

Ważne przejęcie w Hiszpanii

Podczas wczorajszej sesji spółka poinformowała, że firma zależna Asseco International nabyła 51% udziałów w hiszpańskiej firmie Tecsisa, która dostarcza rozwiązania informatycznych dla sektora energetycznego. Wartość transakcji sięga niemal 5 mln euro, jednak całkowita wartość transakcji może jeszcze wzrosnąć do niemal 8 mln euro w zależności od wyników jakie wypracuję hiszpańska firma w najbliższych latach. Po dokonaniu przejęcia, Asseco będzie w stanie zarządzać ponad 40 milionami punktów poboru energii elektrycznej i gazu na całym świecie

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here