siedziba assecoKurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, spadał podczas środowej sesji o około 2,11%. Akcje taniały o 1,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 53,30 zł. Jest to dość słaby wynik na tle tracącego w środę 0,23% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach, porównywalnych do obrotów w czerwcu. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 53,30 zł. Była to sesja która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie, trwające od końca maja odbicie sięga już niemal 15%.


Akcje Asseco Poland w drodze na tegoroczne maksima

W środę spółka zaliczyła słabą sesję, której maksimum wypadło przy maksimach z poprzednich dni. Wydaje się, że możemy mieć do czynienia z lokalnym oporem, który wywoła choćby niewielką korektę. Spoglądając na wykres tygodniowy, widzimy że większa korekta od lutego do maja doprowadziła do zejścia na kluczowe wsparcie w rejonie 48-49 zł. Stąd ruszyło trwające do dziś odbicie i wydaje się, że poziom oporu okolic 56 zł czyli dwa poprzednie szczyty powinien przyciągać bieżące notowania. Jeżeli tak się stanie to w krótkim okresie czasu cena powinna wzrosnąć właśnie do tych okolic.

InvestCuffs
asseco poland 21.06.2019
Kurs akcji Asseco Poland 21.06.2019, źródło: xStation 5

Kontrakt z ARiMR

W środę spółka poinformowała o zawarciu umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na utrzymanie oraz rozwój systemu informatycznego agencji. System odpowiada między innymi za dopłaty do rolników. Wartość inwestycji będzie wynosić około 177 milionów złotych, a kontrakt będzie trwać przez 47 miesięcy. Wcześniej bo pod koniec maja agencja podała, że oferta Asseco Poland o wartości niemal 156 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na czteroletni kontrakt, polegający na utrzymywaniu i rozwoju systemów informatycznych. W przetargu spółka pokonały takie firmy jak między innymi Comarch.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here