siedziba assecoKurs akcji jednej z największych na krajowym rynku firm informatycznych, spółki Asseco Poland, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,44%. Akcje drożały o 0,25 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 57,50 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego wczoraj 0,06 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach niż w poprzednich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 57,35 zł. Była to sesja, która niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie, trwające od końca maja odbicie sięga już niemal 22%.


Akcje Asseco Poland w trendzie wzrostowym

Końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła solidne odbicie na wykresie dziennym. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że wpisuje się to w trend wzrostowy trwający od połowy maja. W maju i czerwcu notowania spółki silnie rosły, także w lipcu doszło do kontynuacji wcześniejszego ruchu wzrostowego. Kurs kolejny raz próbował wybić opór w rejonie 56 zł, tym razem był to efekt pozytywny. Obecnie cena zbliża się do oporów okolic 58 zł, jest to poziom wyznaczony na podstawie serii wierzchołków z 2016 i 2017 roku. Sądząc po trwającej dynamice ruchu wzrostowego i serii pozytywnych informacji jakie płyną ze spółki, wydaje się, że cena powinna sięgnąć najbliższego oporu w rejonie 58 zł, a jeżeli poziom ten zostałby pokonany, kurs będzie kierował się na maksima z lat 2015-2016 w okolicach 62 zł.

asseco poland 23.07.2019
Kurs akcji Asseco Poland 23.07.2019, źródło: xStation 5

Nowy system dla Orange Polska

Wczoraj spółka poinformowała o zakończeniu jednego z największych projektów na europejskim rynku telekomunikacyjnym. Dotyczył on migracji klientów Orange Polska do dwóch nowych systemów bilingowych, przy jednoczesnym wygaszaniu poprzedniego systemu. W trakcie migracji przeniesiono dane kilkuset tysięcy abonentów. Nowy system daje możliwość oferowania bardziej zaawansowanych usług, a w przyszłości będzie możliwe dalsze jego unowocześnianie i na bieżąco dostosowywanie go do potrzeb operatora. Wszystko to ma przełożyć na wyższą jakość obsługi klientów, która jest nadrzędnym celem firmy Orange. Warto dodać, że współpraca między firmami trwa już ponad 25 lat.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here