Naga MarketsAkcje Apple z perspektywą spadków o blisko 50%, kurs z celem na 150$Analityk Rosenblatt Securities – Jun Zhang utrzymał rekomendację sprzedaży na Apple z ceną docelową na 150 USD! Za tam niedźwiedzim nastawieniem do spółki ma przemawiać spadek sprzedaży iPhone’a w Chinach, co z kolei ma skutkować redukcją produkcji. Spadek ceny do 150 dolarów oznaczałby przecenę akcji o 46 procent. Czy czeka nas wyprzedaż na Apple?


Sprzedaż Iphone’a dramatycznie spadła w listopadzie

Jak mówi analityk, „Na podstawie uzyskanych przez nas informacji szacujemy, że całkowita sprzedaż iPhone’a w Chinach spadła w listopadzie aż o ~ -30% r / r”, co możemy też przeczytać w oficjalnej analizie Zhanga.

Zhang stwierdził, że konsumenci wybierają tańsze modele niż iPhone 11 Pro, który kosztuje około 1100 USD. Cena docelowa Apple wyznaczona przez Rosenblatt wynosi 150 USD za akcję, jest ona niższa o 46% w porównaniu do obecnego poziomu notowań.Warto też dodać, że w ubiegły tygodniu także Credit Suisse ostrzegł o spadającej sprzedaży Iphone’a w Chinach. Według tych doniesień dostawy telefonów do Chin spadły o 35,4% r/r w ubiegłym miesiącu. Kolejną firmą, która obniżyła rekomendacje dla Apple jest Maximum Group, tutaj analitycy oczekują jednak mniejszej korekty, do 190$ za jedną akcję.

Sytuacja techniczna na spółce

Na akcjach Apple możemy obserwować prawdziwą hossę. Po tym jak w październiku doszło do wybicia nowych historycznych maksimów, spółka podażą w górą właściwie bez większych korekt. Na początku tego roku za jedną akcję trzeba było płacić 150$, co przy obecnej cenie oznacza wzrost na ponad 80%. Do końca grudnia już niewiele czasu, dlatego nawet jeżeli dojdzie korekty w ostatnich dniach tego roku, będzie to na pewno udany okres dla spółki. Jeżeli chodzi tylko i wyłącznie i sytuację techniczną, dopóki kurs znajduje się powyżej średniej z ostatnich 50 okresów, nie ma mowy o większej przecenie. Dopiero w momencie jej pokonania notowania miałyby szansę na ruch w kierunku dolnego ograniczenia układu Overbalance, czyli poziomu 236,5$. Nieco niżej znajduje się tez ważne wsparcie wynikające z poprzednich szczytów.

Apple, interwał D1, źródło: Tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here