Naga MarketsApple iPhone SE 2020Apple przedstawiło w tym tygodniu wyczekiwany od dawna model iPhone SE 2020. To następca zaprezentowanego 21 marca 2016 roku iPhone SE pierwszej generacji. Jeszcze przed oficjalną premierą wiele mówiło się, że ma to być “tani iPhone”. Żartowano wówczas jednak, że budżetowy będzie on jedynie z nazwy. Dziś wiemy już jednak, że stosunek ceny do jakości gwarantuje temu modelowi niemal pewny sukces. Jak na nowy model smartphone od Apple zareagowali inwestorzy?

  • Apple przedstawiło nowy model iPhone SE 2020
  • Cena akcji Apple wzrosła w ciągu tygodnia o niemal 7%
  • Cena akcji Apple wzrosła w ciągu niespełna czterech tygodni o niemal 35%

iPhone SE – smartphone nie posiadający konkurencji

Mimo, że iPhone SE 2020 dostępny będzie dopiero od 24 kwietnia, to przedsprzedaż rusza już dziś. Kilka dni temu poznaliśmy jednak oficjalne ceny nowych modeli od Apple. W zależności od wielkości pamięci (64 GB, 128 GB i 256 GB) kosztować on będzie od 2199 zł do 2949 zł.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Łukasz Kotkowski ze SpidersWeb zwraca uwagę, że nowy iPhone SE ma solidne argumenty, by przekonać do siebie tych, którzy czekali na „taniego” iPhone’a, a już na pewno ma wszystko, by skusić tych, którzy kurczowo trzymają się swoich iPhone’ów 7 i 8 dodając, że  iPhone SE de facto nie ma konkurencji.

Analizując poszczególne podzespoły, Kotkowski wskazuje, że “budżetowy” smartphone od Apple właściwie nie ma żadnej konkurencji wśród obecnie dostępnych na rynku urządzeń. Przygotowany przez Łukasza, szczegółowy opis techniczny iPhone SE wraz z porównaniem do głównych konkurentów znajdziecie tutaj.

Inwestorzy wierzą w sprzedażowy sukces iPhone SE 2020

Mimo, że oficjalna przedsprzedaż rozpocznie się punktualnie o godz. 14:00, to w sieci od kilku dni pojawiają się pochlebne artykuły na temat nowego iPhone. Jego parametry techniczne nie dają bowiem żadnych złudzeń, że prawdopodobnie będzie to hit sprzedażowy. Podobnego zdania zdają się być inwestorzy, którzy przyczynili się do wzrostu wyceny akcji Apple.

Tylko od początku tygodnia cena akcji technologicznego giganta z Cupertino wzrosła o 6,98% powiększając tym samym trwającą od niespełna czterech tygodni aprecjację do 34,84%. Fakt ten sprawia, że zasięg niedawnych spadków skurczył się do zaledwie 12,55% z 35,15%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPopyt na złoto w Indiach może być najniższy od trzech dekad
Następny artykułDolar w obliczu funta i euro. Notowania GBP/USD i EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here