Naga MarketsTim Cook, prezes Apple
Tim Cook, prezes Apple, z pewnością nie ma powodów do zadowolenia

Apple parę miesięcy temu chwalił się statusem pierwszej spółki giełdowej, której kapitalizacja przekroczyła wartość jednego biliona dolarów. Od tego czasu akcje osunęły się jednak o niemal sto dolarów, a czwartkowe otwarcie dokłada kolejną spadkową cegiełkę do układanki. Ogromna luka spadkowa o zasięgu 9% spowodowała, że akcje Apple znalazły się na najniższych poziomach od lipca 2017. Najnowsze prognozy sprzedaży okazały się znacznie gorsze od oczekiwań, a winę za ten stan rzeczy ponosi mniejsze zainteresowanie iPhone’ami.


Spadki z handlu przedsesyjnego przekładają się na spadki regularnego rynku

Portal Comparic.pl o dynamicznej wyprzedaży akcji Apple informował już w nocy czasu polskiego, kiedy w handlu przedsesyjnym spółka traciła 7,5%. Czwartkowe otwarcie rynku potwierdza i pogłębia dotychczasową deprecjację, tworząc na wykresie lukę spadkową wielkości nieobserwowanej co najmniej od kilkunastu miesięcy:

apple xstation 5
Wykres Apple W1. Źródło: xStation 5.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Głównym powodem osunięć akcji Apple jest pogarszająca się sprzedaż iPhone’ów w Kraju Środka, który boryka się ze słabnącą koniunkturą gospodarczą. W liście do akcjonariuszy Tim Cook pisze: „Choć oczekiwaliśmy pewnych wyzwań na kluczowych rynkach rozwijających się, to nie przewidzieliśmy skali spowolnienia gospodarczego, szczególnie w Chinach. W rzeczywistości, większość osiągniętych wyników znalazła się poniżej naszych wcześniejszych prognoz”.

Amerykańskie indeksy również otwierają się spadkowo. Przed godziną 16:00 czasu polskiego S&P 500 traci 1,02%, NASDAQ 1,28%, Dow Jones natomiast 1,29%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje CCC i akcje LPP ciągną WIG20 w dół podczas czwartkowej sesji
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/CHF, Złoto, EUR/USD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here