Naga MarketsAkcje Apple spadły w reakcji na ogłoszenie nowego iPada i iMacaKurs akcji Apple spadł po głównej sesji w handlu posesyjnym mimo ogłoszenia nowych urządzeń w linii technologiczne giganta na evencie o nazwie Apple Spring Loaded. Fani nadgryzionego jabłka mogą już przyglądnąć się bliżej nowemu iPadowi oraz niespodziewanej nowej linii iMaców skonstruowanych w oparciu o najnowsze procesory M1.

  • Nowy iPad Pro z najlepszymi parametrami to niemal 12 tys. zł
  • Natomiast kupujący nowego iMaca 2021 w pełnej wersji musi liczyć się z kosztem bliskim 9 tys. zł
  • Kurs akcji Apple w ciągu całego ostatniego roku wzrósł o ponad 80%

Apple: nowy iPad Pro oraz iMac

Akcje Apple potaniały w handlu posesyjnym na NASDAQ o skromne 0,61% do 132,30 dol. po tym, gdy globalny lider rynku urządzeń elektronicznych zaprezentował świeże flagowe produkty z serii tabetów oraz komputerów osobistych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najnowszy tablet z serii iPad Pro ma procesor z serii M1, który ma być jego najważniejszym ulepszeniem względem poprzedniej serii. Jednym ze sloganów sprzedażowych dla urządzenia jest fakt, że jest 1500 razy szybszy niż oryginalny iPad Pro.

The new iPad Pro with Liquid Retina XDR display.
iPad Pro 2021. Źródło: apple.com/newsroom

Specyfikacja iPad Pro 2021 wartego 11799 zł w najlepszej wersji: 8-rdzeniowy CPU/GPU, 16 GB RAM, 2 TB SSD, ekran 12,9 cala.

Segment tabletów będzie cechował się w tym roku szczególnie zażartą konkurencją, bowiem jak doskonale wszyscy wiedzą, lockdowny oraz restrykcje związane z COVID zmusiły wielu ludzi do pracy zdalnej, co znacznie napędziło popyt na urządzenia elektroniczne. Ten trend zostanie z nami nawet po pandemii.

Akcje Apple spadły w reakcji na ogłoszenie nowego iPada i iMaca
Notowania Apple Inc. Źródło: tradinview.com

Zaskoczeniem ze strony Apple jest zaprezentowanie nowego iMaca. Analitycy spodziewali się tylko prezentacji nowego iPada Pro, tymczasem amerykański gigant technologiczny przedstawił także nowe komputery osobiste, również z najnowszym chipem M1.

fpmarkets

Specyfikacja nowego iMac 2021 wartego 8899 zł w najlepszej wersji: 8-rdzeniowy CPU/GPU, 512 GB pamięci SSD, 8 GB RAM, 24 cali.

Zobacz również: Cena złota wzrosła do półtoramiesięcznych maksimów wspierana osłabieniem USD

W ramach eventu Apple zaprezentowało także AirTags – urządzenie, które pozwala na znalezienie zagubionego przedmiotu w ramach Apple Find My Network. Oprócz tego światło dzienne ujrzał Apple TV 4K, czyli dekoder/przystawka do telewizora z A12 Bionic znanym z iPhone’a XS.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: index dow jones | dow jones | bitcoin analiza | s&p 500 spółki | pgnig notowania akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here