Naga MarketsPremiera iPhona 12 może zostać opóźniona do listopadaPremiera najnowszego telefonu Apple, iPhone’a 12, może zostać opóźniona nawet do listopada, podaje japoński serwis Mac Otakara. Premiera nowego flagowca amerykańskiej firmy była przewidywana na wrzesień.

  • Apple może pokazać w listopadzie również modele obsługujące jedynie LTE.
  • Cena nowych smartfonów od amerykańskiego producenta może sięgać 699 dolarów.
  • Nowe produkty Apple mogą stanowić zagrożenie dla pozycji Samsunga na rynku urządzeń 5G.

Co najmniej 4 warianty iPhone’a 12 

Apple, który od początku roku zyskał już 24%, przygotowywał się do przeprowadzenia premiery swojego smartfon we wrześniu, jednak, jak podaje Mac Otakara, został zmuszony do przesunięcia pokazu. Powodem mają być problemy z produkcją spowodowane pandemią.

iPhone 12 był w ostatnich tygodniach motorem napędowym kursu akcji amerykańskiego giganta. Inwestorzy liczyli, że konsumenci ochoczo wymienią swoje stare urządzenia na pierwszy model telefonu od Apple, obsługujący piątą generację technologii mobilnej.

Według źródeł japońskiego serwisu, Apple ma zaprezentować w listopadzie także modele iPhone’a 12 obsługujące tylko technologię LTE. Takie produkty miałby trafić do mniej zamożnego klienta, który wahałby się przed zakupem najnowszego flagowca.

Według analityków, ceny nowych telefonów mogą sięgnąć nawet 699 dolarów.

Zobacz również: Twitter: kurs mocno w górę mimo olbrzymiej straty w raporcie za II kw. 2020 r.

Przecieki sugerują, że oprócz wspomnianych modeli LTE, firma pokaże 4 smartfony: iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Najmniejszy z nich będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,4 cala, a największy w ekran o przekątnej 6,7 cala.

W ciągu 3 ostatnich dni akcje Apple straciły 5,60%

Wejście na rynek nowych smartfonów Apple obsługujących 5G może oznaczać kłopoty dla pozycji Samsunga. Koreański producent jako pierwszy wyprodukował i sprzedawał swoje telefony z najnowszą technologią. Niemniej jednak, kluczowymi dla technologii 5G rynkami są Stany Zjednoczone i Chiny. W tych ostatnich Samsung przegrywa z Huawei, który jest faworyzowany przez chiński rząd. Jeżeli nowe smartfony Apple okażą się sukcesem, mogą bardzo szybko wyprzeć produkty Samsunga, tym samym spychając go na trzecie miejsce pod względem sprzedaży smartfonów obsługujących 5G.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Apple w ciągu 3 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here