Naga MarketsTelefon iPhone od AppleAkcje amerykańskiego giganta Apple pokonały dziś poziom cenowy 200 USD za akcję. Tym samym notowania znalazły się na poziomie, na którym cena po raz ostatni była 9 listopada 2018 r. Być może wzrosty zostały wywołane informacją, iż Apple poszukuje dostawcę chipów przekaźnikowych 5G, a współpraca z Huawei może być ich jedynym wyborem.


Zobacz również: Apple wchodzi w świat usług i własną TV. Akcje spółki w dół

Apple-Huawei: Współpraca się opłaca?

logo huaweiWedług raportu Engadget z 8 kwietnia 2019 r. Huawei otworzył się na sprzedaż swojego modemu 5G, ale tylko na „jabłko”. Zarówno Huawei, jak i Apple odmówili odpowiedzi na tę wiadomość. Jednak zakup chipów 5G od Huawei może być jedynym sposobem dla Apple. Co ciekawe wcześniej firma Huawei twierdziła, że wszystkie jej chipy do telefonów komórkowych będą stosowane wyłącznie do firmowych telefonów i nigdy nie będą sprzedawane innym markom. Co skłoniło chińskiego giganta do zmiany decyzji?

Gdyby transakcja została potwierdzona, byłaby to sytuacja korzystna zarówno dla Huawei, jak i Apple’a. Bez technologii tworzenia chipów przekaźnikowych Apple może stracić konkurencyjność w bardzo krótkim czasie, podczas gdy technologia 5G będzie dominować na rynku. Dla Huawei będzie to świetna okazja do zdobycia udziału w rynku USA i szansa na promowanie chińskich marek.

Huawei czy Intel?

Obecnie tylko firmy Qualcomm, Samsung, Huawei i MediaTek mają możliwość produkcji chipów bazowych 5G, a Intel i Apple wciąż rozwijają swój własny układ pasma podstawowego 5G. Produkcja Intela ruszy na masową skalę w drugiej połowie 2019 r., a produkcja Apple’a w 2020 r. Według analityka z UBS, Apple może opublikować iPhone’a w wersji 5G już w 2021 r.

Z powodu gwałtownej konkurencji w branży telefonii komórkowej każde opóźnienie czasowe może doprowadzić do utraty udziału w rynku iPhone’a. Jeśli chodzi o sprzęt, Apple nie jest w stanie nadążyć za najnowszą technologią, taką jak fotografia, ekran (zwłaszcza ekran z możliwością przewijania), itp. Być może bezpośredni zakup chipów 5G będzie najlepszym wyjściem z tej sytuacji.

Apple wcześniej ogłosiło, że nie kupi już więcej chipów Intel 5G. Po pierwsze, iPhone XS, który jest najnowszym modelem iPhone’a, boryka się z wieloma problemami ze względu na niestabilną jakość chipów Intela. Po drugie, badania i rozwój Intela nad nową technologią pozostają w tyle w porównaniu do konkurencji. W ten sposób zakup chipów Huawei może być dla Apple najwygodniejszym sposobem na dogonienie najnowszej technologii telefonów komórkowych.

Apple dociera do 200 USD za akcję

Akcje Apple przebiły dziś psychologiczny poziom 200 USD za akcję tym samym docierając do górnego ograniczenia kanału. Obecnie notowania odreagowują wcześniejsze wzrosty, a najbliższym wsparciem pozostaje poziom 197,70 USD. Dopiero przebicie wsparcia 184,70 USD połączone z wybiciem dolnego ograniczenia kanału poskutkowałoby silniejszym ruchem spadkowym. Jednak scenariusz wzrostowy cały czas dominuje, a najbliższym oporem jest szczyt z początku listopada 210 USD.

Zobacz również: Akcje Apple najwyżej od 4 miesięcy. Spółka pokazała nowego iPada

Akcje Apple najwyżej od 5 miesięcy. Szansa na współpracę z Huawei
xStation XTB


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here