Naga MarketsLogo Apple w siedzibie sklepu spólkiW niespodziewanym dla inwestorów oraz obserwatorów rynkowych ruchu, Apple w poniedziałek zaprezentowało nowego 10,5-calowego iPada Air oraz zaktualizowało iPada Mini, na kilka dni przed zaplanowanym na 25 marca eventem, podczas którego firma zaprezentuje najprawdopodobniej swoją telewizyjne oraz usługi wideo. W efekcie akcje Apple zyskują niemal 1% i testują poziomy ostatni raz obserwowane w listopadzie zeszłego roku.


Usługi zamiast produktów – Apple zmienia taktykę?

Do tej pory podczas swoich corocznych marcowych eventów, Apple ogłaszał zapowiedzi związane z modernizacją linii produktów, ale w tym roku nacisk zostanie prawdopodobnie przeniesiony na usługi, zwłaszcza po tym, jak w styczniu po raz pierwszy odnotował spadek sprzedaży iPhone’ów.

Nowe modele iPada, wyposażone w najnowszy układ Apple A12 Bionic oraz wsparcie dla Apple Pencil i Smart Keyboard, są już dostępne na zamówienie na apple.com oraz w aplikacji Apple Store w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a także w kilku innych krajach.

Zobacz również: Pracownik Apple oskarżony o insider trading! 

“To, że Apple odświeża swoje produkty na tydzień przed wydarzeniem sugeruje, że chce skupić się na treściach niezwiązanych ze sprzętem”, twierdzi analityk DA Davidson, Tom Forte.

10,5-calowy iPad Air jest dostępny od 499 dolarów za model 64GB WiFi i 629 dolarów za model wyposażony dodatkowo w slot na kartę sim. Nowy iPad Mini zaczyna się od 399 dolarów za model WiFi i 529 dolarów za model WiFi plus slot na kartę sim, poinformowała spółka w oświadczeniu. Wraz z nowym premierą iPad będzie dostępny w czterech różnych rozmiarach ekranu, od 7,9 cala do 12,9 cala.

PRZEfajneCENY! Płatne wersje biletów na Invest Cuffs 2020 teraz 20% taniej! Tylko z kodem BLACKWEEK

Akcje Apple zyskują po informacji i testują 4-miesięczne maksima

W trakcie poniedziałkowej sesji na Wall Street, akcje Apple zyskują niemal 1% i o godzinie 18:45 czasu polskiego kosztują ponad 190 dolarów. Jest to najwyższy poziom od 16 listopada 2018 roku, czyli od ponad czterech miesięcy. W efekcie notowania testują 50% zniesienia dynamicznego trendu spadkowego z ostatnich miesięcy, wybijając jednocześnie istotne strefy oporów. Gdyby akcje Apple wybiły obecną barierę, wtedy korekta oficjalnie zmieniłaby się w trend wzrostowy niosąc ze sobą szanse na dynamiczniejsze umocnienia.

akcje apple 18 marca
Akcje Apple zyskują w poniedziałek. Źródło: Tradingview.com

Zobacz również: Netflix stanie się własnością Apple? Transakcja warta setki miliardów USDtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here