Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek – czwartek 13 października:

  • Inwestorzy spółki TWITTER (NYSE, ticker TWTR), po horrorze z poprzedniego tygodnia (zobacz więcej w analizie: Przejęcie spółki Twitter „martwym tematem”) śledzą od wczoraj news-y z nadzieją. Po wycofaniu się kolejnych chętnych z przejęcia spółki w środę pojawiła się informacja, że Bloomberg rozważa zakup Twittera. Inwestorów jak na razie nie zelektryzowała ta informacja ponieważ akcje spółki tanieją w przedsesyjnych notowaniach o 0.78% wobec zamknięcia po środowej płaskiej sesji.
  • Cena ropy WTI utrzymuje się ponad poziomem 50$ pomimo sprzecznych informacji napływających z rynku (czytaj więcej w artykule: „w oczekiwaniu na tygodniowe dane o zapasach w USA”).
  • W środę poznaliśmy szczegóły wrześniowego posiedzenia FOMC. Minutki pokazały, że członkowie FOMC pozostają podzieleni, jednak publikacja ta nie wywarła dużego wpływu na rynek (czytaj więcej na „Znamy już minutki FOMC!”).
  • Prezes spółki Alibaba (NYSE, ticker: BABA) zwołał doroczne spotkanie akcjonariuszy. Warto zauważyć, że w zeszłym miesiącu cena akcji po raz pierwszy od debiutu spółki (wrześniu 2014 roku) zbliżyła się do szczytu z listopada 2014 roku.

Akcje spółki APPLE (NASDAQ, ticker: AAPL) w bieżącym tygodniu znalazły się na najwyższym poziomie od grudnia 2015 roku. Problemy głównego konkurenta Apple’a czyli firmy Samsung oraz udana premiera iPhona 7, są jednymi z głównych powodów powrotu inwestorów do tej spółki. Nie mniej ważna jest jednak sytuacja techniczna. W poprzednim artykule zatytułowanym „spokój na akcjach Apple po prezentacji iPhona 7” z 8 września wskazywałem na przełamanie spadkowej linii trendu oraz prowzrostowy charakter wykresu.

Akcje APPLE przez ostatni miesiąc wykonały ruch powrotny do wybitej linii trendu spadkowego po czym pojawiło się dynamiczne odbicie. W ciągu kilku sesji przełamany został istotny opór na poziomie 112.5$ i w bieżącym tygodniu ruch wzrostowy jest kontynuowany. Na interwale tygodniowym zobaczyć można bardzo duży wolumen jakim podparta została świeca wzrostowa, która przełamała opór na poziomie 112.5$ – ten poziom stał się obecnie mocnym wsparciem. Kolejne istotne opory znajdują się na poziomach: 119$, 124$, 133$.

Wykres APPLE dla interwału D1.
Wykres APPLE dla interwału D1.

DOŁĄCZ DO WEBINARU


Wykres APPLE dla interwału W1.
Wykres APPLE dla interwału W1.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here