Naga MarketsAkcje Apple i Tesla w górę, jeżeli wygra Joe Biden, twierdzi Jim Cramer
Joe Biden, kandydat Demokratów na stanowisko prezydenta w USA

Zbliżające się wybory prezydenckie w USA zdecydowanie wywołają duże emocje wśród inwestorów. Jeżeli dojdzie do wygranej Joe Bidena rynek musi liczyć się ze zmianą priorytetów Stanów Zjednoczonych, co według Jima Cramera może być świetną okazją do zarobku. Zyskiwać mają między innymi akcje Apple oraz Tesla.

  • SolarCity, kontrolowane przez Teslę, może zostać beneficjentem rządowego wsparcia dla OZE.
  • Administracja Joe Bidena chce złagodzenia stosunków z Chinami.
  • Zdaniem Cramera cena akcji Nike może wzrosnąć po wyborach do 135 dolarów. 

Tesla ugruntuje silną pozycję w branży OZE 

Inwestorzy na całym świecie przygotowują się na zwycięstwo Partii Demokratycznej i zmiany układu sił w Kongresie. Demokraci są bardziej skłonni do zwiększenia wydatków rządowych, a jednym z ich głównych celów będzie rozwój odnawialnych źródeł energii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród spółek, które mogą skorzystać na państwowych inwestycjach Cramer wymienia Teslę, która kontroluje SolarCity – firmę produkującą panele fotowoltaiczne. Mimo, ze na początku roku pojawiały się głosy krytykujące Elona Muska za jego decyzję w kwestii ekspansji w branżę OZE, to wygląda na to, że inwestycja może przynieść Tesli duże zyski.

Zobacz również: Bitcoin faworytem prezesa Ripple. Brad Garlinghouse chce regulacji XRP w USA

Musk to rozgryzł: W przyszłości możemy się spodziewać wielu rozprowadzonych paneli słonecznych, które wracają do systemu energetycznego. Biznes Tesli może pomóc to zrealizować. – powiedział Cramer na antenie CNBC.

Dobre wieści dla Apple

Inną ważną zmianą w amerykańskiej polityce będzie stosunek do Chin. Administracja Donalda Trumpa od lat prowadziła wrogo nastawioną politykę zagraniczną w stosunku do Państwa Środka. Kulminację napięć mogliśmy obserwować tegorocznego lata, kiedy chińskie przedsiębiorstwa zostały obłożone sankcjami, a prezydent USA groził zerwaniem relacji gospodarczych pomiędzy państwami.

Zdaniem Cramera działania Demokratów mają być o wiele łagodniejsze, co ma zapewnić większy dostęp do chińskiego rynku amerykańskim przedsiębiorstwom. Największymi zwycięzcami ocieplenia stosunków mają zostać Starbucks, Apple i Nike.

Amerykański gigant technologiczny skorzystałby na ułatwieniu dystrybucji nowej serii iPhonów 5G, które cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. W podobnej sytuacji znajduje się Nike, który dzięki ekspansji w Chinach może stać się atrakcyjniejszy dla inwestorów, a cena jego akcji może przekroczyć 135 dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Nike w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here