spółki fangOsłabienie gigantów technologicznych podczas poniedziałkowego handlu spowodowało, że amerykański rynek akcji osuwał się na początku tygodnia, pogłębiając obawy co do eskalacji napięć w wojnie handlowej oraz ryzyka pojawienia się nowych regulacji. Najsilniej traciły notowania Apple i Facebooka spadając na wielomiesięczne minima, a tuż przed zamknięciem rynku największe indeksy giełdowe traciły ponad 1,5%, w tym NASDAQ 100 niecałe 3%.

“Najłatwiejszym sposobem na zatrzymanie sprzedaży byłoby osiągnięcie przez Trumpa i (prezydenta Chin) Xi pewnego rodzaju porozumienia, nawet jeśli byłby to tylko brak nowych ceł i utrzymanie obecnych na poziomie 10 procent na początku nowego roku”, powiedział Max Gokhman, szef działu alokacji aktywów w Pacific Life Fund Advisors.

Apple tracił w związku z informacjami o cięciach zamówień produkcyjnych na trzy modele iPhone’a, które zaprezentowano we wrześniu, Facebook natomiast nadal boryka się z negatywną prasą, co przekłada się na niezadowolenie inwestorów. Spadki przelały się również na Twittera i Snapchata.

wykres apple facebooka i snapchata
W poniedziałek silnie tracą notowania Facebooka (niebieski), Apple (czerwony) i Twittera (pomarańczowy).

Akcje Apple nie znajdowały się tak nisko od początku wakacji i zostawiają daleko w tyle nie tegoroczne maksima powyżej 230 dolarów za akcję, ale również istotną strefę wsparcia na poziomie 200 dolarów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here