Naga MarketsAkcje Apple będą kosztowały 400 dolarów? Poznaj 5 powodówCeny akcji Apple po raz kolejny zbliżają się do nowego rekordu, a Wall Street w dalszym ciągu podnosi oczekiwania co do zysków w czerwcu i później.

  • Ekspert Citigroup podnosi cenę docelową akcji Apple o 90 dolarów.
  • Według szacunków Jima Suva Apple może sprzedać nawet 59 milionów iPhonów 12.
  • Amerykańska firma może zyskać 8 miliardów dolarów na kłopotach Huawei.

Apple dobrą spółką do inwestycji

Inwestorzy czekają na premierę iPhonów dostosowanych do technologii 5G, które mają mieć swoja premierę w tym roku i mogą okazać się olbrzymim sukcesem sprzedażowym.

Tymczasem możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie działalnością Apple w zakresie urządzeń przenośnych – w szczególności AirPodsów – oraz jego rosnącą działalnością usługową.

We wtorek analityk Citigroup Jim Suva zaprezentował raport, w którym przedstawił pięć powodów, dla których akcje Apple mogą być świadkiem wzrostu ceny, a także powtórzył swoją rekomendację „kupuj” i podniósł swoją cenę docelową akcji z 310 dolarów do 400 dolarów.

Pierwszym z wymienianych przez niego powodów jest premiera nowego iPhona, którą przewiduje na wrzesień.

Zobacz również: 5 cech inwestora, który osiągnął sukces

Analityk szacuje, że Apple sprzeda 59 milionów iPhonów 12 w ostatnim kwartale i 91 milionów w pierwszej połowie 2021 roku. Oczywiście, smartfony są drogie, ale Suva postrzega je “jako niezbędny element życia w pracy i osobistej rozrywce”.

Kolejnym z czynników są obniżone oczekiwania. Suva zauważa że obecne szacunki przyjęte przez Wall Street dotyczące sprzedaży iPhonów spadły średnio o około 15% w ciągu dwóch kolejnych kwartałów.

Dalej Jim Suva zwraca uwagę na problemy Huawei. Restrykcje i zakazy nałożone na chińską firmę mogą spowodować wzrost sprzedaży Apple o nawet około 8 miliardów dolarów.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ceny akcji Apple wzrosły o 45,75% w ciągu ostatnich 3 miesięcy

Według raportu, Apple jest również liderem amerykańskiego rynku urządzeń przenośnych, a jego udział w rynku może wynosić nawet 50%.

Wraz z zwiększającą się ilością ludzi pracujących zdalnie i z prawdopodobną mniejszą liczbą dni pracujących po pandemii, widzimy możliwość dużego wzrostu popytu na AirPods. – czytamy w raporcie.

Ważnym elementem mającym stymulować wzrost cen akcji, są też usługi oferowane przez amerykańskiego giganta.

Działalność Apple Services stale się rozwija, zwłaszcza dzięki App Store (około 30% przychodów), ponieważ zaangażowanie w aplikacjach stale rośnie. Zaangażowanie konsumentów w gry i aplikacje fitness pozostaje na wysokim poziomie nawet po złagodzeniu ograniczeń. –  twierdzi Suva.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Apple w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here