Naga MarketsMimo, ze za nami dopiero trzy sesje handlowe czerwca, to akcje AMC Entertainment (AMC) podrożały już o ponad 96 proc. (choć w skrajnym momencie zasięg ich aprecjacji przekraczał 178 proc.), powiększając w ten sposób zasięg trwającej od początku roku aprecjacji do ponad 3094 proc. (choć w skrajnym momencie było to przeszło 4418 proc.). Tak znaczna aprecjacja sprawiała, że notowania amerykańskiej sieci kin znalazły się a najwyższym poziomie od maja 2017 roku.

AMC pod presją podaży 

AMC Entertainment Inc. jest największą siecią kin i teatrów w USA i jednym z pięciu multipleksów, które nie zbankrutowało w latach recesji 2001-2002. Akcje spółki wzrosły w minioną środę do 72,62 USD z 1,61 USD na początku roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj na zamknięciu akcje spółki kosztowały jednak już “jedynie” 52,15 USD, a w piątek w handlu przedsesyjnym spadły do 47,05 USD.

Zobacz także: Akcje AMC kolejnym celem WallStreetBest po GameStop!

Warto zauważyć, że mówimy tu o spółce, która jeszcze kilka miesięcy temu stała w obliczu potencjalnego bankructwa i brutalnej konkurencji ze strony serwisów streamingowych. Wśród manii na akcji-memów (z angielskiego meme stocks), akcjonariusze odsunęli jednak na bok wątpliwości co do rozsądku licytowania spółki o około 3000 proc., gdy jej przetrwanie było tak niedawno wątpliwe, i zarezerwowali dodatkową pogardę dla profesjonalistów z Wall Street.

– Dzisiejsza akcja może wydawać się szalona, ale jest o wiele bardziej normalna niż akcja, którą akcje widziały przez poprzednie siedem dni handlowych – powiedział po czwartkowych spadkach Matt Maley, główny strateg w Miller Tabak + Co, dodając w odniesieniu do wcześniejszych, szalonych wzrostów, że nic, co miało miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni, nie powinno być uważane za normalne, aż do dzisiaj.

Analitycy tacy jak Chad Beynon z Macquarie nie cofają się także przed przewidywaniami większego spadku w przyszłości.

invest

– Na podstawie tego, co widzieliśmy z innymi akcjami detalicznymi i biorąc pod uwagę papierowe zyski tych inwestorów, spodziewamy się, że akcje będą słabnąć – powiedział Beynon dodając, że fundamentalnie, nadal wierzy, że AMC jest warte 6 dolarów.

Autor poleca również 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro usd | funt szterling | pgnig akcje notowania | allegro notowania | kghm kurs | dolara | mercator medical s.a. akcje | kurs akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPKP Cargo będzie używać systemu SAP TMS do zarządzania transaportem w spółce
Następny artykułDataWalk ma zamówienie na licencję dla amerykańskiej agencji INL
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here