Naga MarketsAkcje AMC Entertainment (AMC) podrożały w trakcie czwartkowego handlu o ponad 35 proc., powiększając w ten sposób zasięg trwającej od początku tygodnia aprecjacji do przeszło 120 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiała, że notowania amerykańskiej sieci kin znalazły się a najwyższym poziomie od maja 2017 roku.

WSB bierze się za AMC

AMC Entertainment Inc. jest największą siecią kin i teatrów w USA i jednym z pięciu multipleksów, które nie zbankrutowało w latach recesji 2001-2002. Akcje spółki podrożały od początku tygodnia o 14,47 USD z 12,05 USD do 26,52 USD, co stanowi dokładnie 120,08 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto w tym miejscu wspomnieć także, że jeszcze na początku tego roku za jedną akcje AMC zapłacić trzeba było zaledwie 1,91 USD. Oznacza to, że w ciągu niespełna pięciu miesięcy jej kurs wzrósł o ponad 1288 proc.

Tak znaczna aprecjacja sprawiał, że kapitalizacja spółki wzrosła do 11,9 miliarda dolarów.

Wzrosty te nie byłyby jednak możliwe gdyby nie inwestorzy indywidualni. O spółce, która ledwo uniknęła bankructwa na początku tego roku, nagle zrobiło się bowiem głośno. Została ona bowiem zaliczona do grupy tzw. meme stock i stała się popularna wśród inwestorów z grupy WallStreetBets, którzy postanowili przeprowadzić short squeeze, podobny jak na GameStop, o czym więcej przeczytasz tutaj.

Inwestorzy Ci licznie wypowiadali się na temat spółki nazywając ją “rakietą”, która “może lecieć na księżyc.”

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | mercator notowania | sp500 notowania | kurs akcji biomed lublin | kurs orange | kurs intercars | pkn orlen akcje | akcje cdprojekt |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrailer “Punk Wars” wyznaczy dołek na akcjach Jujubee? Tak było ze zwiastunem gry “Dark Moon”
Następny artykułCiech podtrzymuje prognozę 700-735 mln zł znorm. EBITDA w 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here