Naga MarketsAkcje AMC i BlackBerry mocno w górę. Reddit znowu pokazuje swoją siłęNotowania akcji-memów (z angielskiego meme stocks), czyli spółek AMC Entertainment (AMC) i BlackBerry (BB) skoczyły silnie w środę i w czwartek w handlu przed oficjalnym startem sesji kontynuują wzrosty, przedłużając rozgrzany do czerwoności rajd napędzany przez drobnych inwestorów detalicznych, zrzeszonych wokół forum Reddit.

AMC i BlackBerry rosną w siłę. Kolejny short squeeze autorstwa detalistów?

Akcje AMC wzrosły w czwartkowe przedpołudnie o 14,5% do 71,60 dolarów po tym, jak prawie podwoiły swoją wartość w środę i osiągnęły kapitalizację rynkową ponad 28 miliardów dolarów. Notowane na giełdzie w USA akcje BlackBerry wzrosły o 29,1%, zwiększając swoje łączne zyski w tym roku do ponad 130%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatni etap rajdu, który w styczniu spowodował wzrost akcji detalicznego sprzedawcy gier wideo GameStop (GME) o 1600%, ponownie został napędzony przez inwestorów-amatorów działających w kolektywie, aby kumulować akcje spółek z dużym odsetkiem krótkich pozycji (shortów), zmuszając niedźwiedzich inwestorów do wycofania swoich zakładów ze stratą.

AMC
BlackBerry

– Chociaż w ciągu roku obserwowaliśmy pewne przypadki wychodzenia z pozycji, większość sprzedających z przyjemnością siedziała na znaczących papierowych stratach w nadziei, że inwestorzy detaliczni mrugną okiem jako pierwsi i straty nie zostaną zrealizowane. Okazało się to jednak wadliwą strategią – powiedział Peter Hillerberg, współzałożyciel firmy analitycznej Ortex.

Szacuje się, że inwestorzy shortujący AMC stracili 2,75 mld dolarów i to tylko podczas środowej sesji – wynika z danych firmy Ortex. Liczba krótkich pozycji jest obecnie szacowana na 21% free float (stosunek akcji będących w posiadaniu małych inwestorów w stosunku do wszystkich akcji spółki), zgodnie z danymi Refinitiv.

Akcje innych ulubieńców Reddita, w tym GameStop i Koss Corp wzrosły odpowiednio o 1,1% i 5,2%. Na wątku dyskusyjnym WallStreetBets prowadzonym w ramach portalu, użytkownicy obecnie skupiają się raczej na skupowaniu akcji AMC oraz BlackBerry, gdzie w tym pierwszym przypadku efekty tego działania przerosły najśmielsze oczekiwania. Grupa WallStreetBets gromadzi obecnie ponad 10 milionów „degeneratów”, jak sami nazywają się jej członkowie.

GameStop

– Nie możemy się zatrzymać. Nie mogą nas powstrzymać, choć próbują. Jesteśmy prawdziwymi żołnierzami, nie umieramy – napisał jeden z użytkowników o nicku u/Ninjatruth.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin kurs akcji | prognoza dolara | kuna chorwacka kurs | notowania jsw | giełda komentarze | swig80 akcje | biomed kurs akcji |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here