Naga MarketsJeff Bezos sprzedał w czwartek i piątek akcje Amazona o wartości $990 mln, zwiększając tym samym wartość sprzedanych w ubiegłym tygodniu akcji do $2,8 mld. Bezos zapowiedział, że planuje sprzedawać akcje Amazona o wartość i $1 mld rocznie by sfinansować swoją firmę kosmiczną: Blue Origin. Notowania spadały w poniedziałek do najniższych poziomów od początku czerwca testując pułapy poniżej $1760. Szczegóły we wtorkowej odsłonie programu Today in USA.


Amazon pikuje w dół, podobnie jak amerykańskie i światowe indeksy giełdowe

USA określiły Chiny jako manipulatora walutowego, co może wywrzeć presję na FED do dalszych obniżek stóp procentowych w USA. Zdaniem analityków kolejna eskalacja wojny handlowej jeszcze bardziej spowolni gospodarkę USA. Departament Skarbu ocenił, że po raz pierwszy od 1994 roku Chiny manipulują kursem własnej waluty. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ocenił w lipcu, że wartość juana jest zgodna z fundamentami chińskiej gospodarki, z kolei dolar amerykański jest zawyżony o 6 do 12%. Chiny z kolei oskarżają Stany Zjednoczone, że celowo niszczą porządek międzynarodowy nazywając osłabienie juana chińską manipulacją walutową” – komentuje w Today in USA prowadzący, Bogusz Kasowski.

Eskalacja konfliktu powoduje, że na świecie tracą indeksy giełdowe – od Stanów Zjednoczonych, poprzez Europę, aż po Azję. W efekcie polski WIG20 powraca do kilkumiesięcznych minimów, a S&P 500 w poniedziałek traci niemal 3%. Silne spadki na giełdach w USA przekładają się również na wyprzedaż akcji gigantów technologicznych. Przykładem jest tytułowy Amazon, który od lipcowych szczytów traci kilkanaście procent, a w sam tylko poniedziałek rysował trzyprocentową lukę spadkową:

Akcje Amazon silnie tracą na początku miesiąca
Akcje Amazon silnie tracą na początku miesiąca

Wyprzedaż akcji przez Jeffa Bezosa pogłębiła niedźwiedzią koniunkturę i w efekcie spółka wybijała dolne ograniczenie kanału spadkowego i testowała strefę wsparcia prowadzoną po minimach z końca lipca ubiegłego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here