Naga MarketsAkcje Amazona tanieją mimo rekordowego kwartału i świetnych prognozAkcje Amazon tanieją w piątek rano w handlu przedsesyjnym o 1,59% odreagowując świetne wyniki finansowe i tegoroczną zwyżkę kursu, która wyprowadziła notowania spółki do historycznych maksimów wcześniej w tym roku.

  • Dział Amazon Web Services po raz kolejny osiągnął duży wzrost przychodów
  • Spółka mimo przesunięcia Prime Day na jesień, osiągnęła olbrzymi wzrost przychodów
  • Prognozy na nadchodzący kwartał pomimo uwzględnienia ewentualnych kosztów związanych z pandemią, zapowiadają nowy rekord przychodów

Amazon: kolejny rekordowy kwartał

Amazon doskonale wykorzystał szansę, jaką dała mu pandemia. Spółka swoim raportem finansowym za III kw. przebiła oczekiwania analityków, osiągając zysk netto na poziomie 6,3 mld dol., który jest o około 200% większy niż 2,1 mld dol. sprzed roku!

Te artykuły również Cię zainteresują
Przychody Amazona w III kw. 2020 r. wyniosły 96,15 mld dol., czyli o aż 37% więcej niż 69,98 mld dol. osiągnięte w analogicznym okresie rok wcześniej. To także sporo powyżej oczekiwań analityków, którzy przeciętnie oceniali rezultat w kategorii przychodów na 92,7 mld dol., czyli o 3,6% niżej niż faktyczny wynik.

A to wszystko pomimo braku wpływu corocznego wydarzenia o nazwie Prime Day, które firma organizuje w lipcu. Dzień ten zawsze jest momentem, w którym Amazon zgarnia nowych subskrybentów i napędza sprzedaż.

AWS motorem napędowym sukcesu Amazona

Dział Amazon Web Services, czyli oczko w głowie spółki w kilku ostatnich latach, w III kw. wygenerował przychody w wysokości 11,6 mld dol., o 7,4% więcej względem niż w poprzednim kwartale i o 29% więcej względem analogicznego okresu sprzed roku.

Przepływy pieniężne w ostatnich 12 miesiącach wzrosły o aż 56% do 55,3 mld dol. względem 35,3 mld dol. rok temu.

Gigant handlu internetowego zaprezentował także swoje prognozy na przyszły kwartał. Amazon jest zdecydowanie pozytywnie nastawiony do wzrostu sprzedaży, jednak ostrzega, że koszty związane z COVID-19 mogą wpłynąć na zysk operacyjny.

Pomimo tego, Amazon spodziewa się, że przychody ze sprzedaży wzrosną od 28% do 38% względem odpowiadającego kwartału sprzed roku. Oznacza to, że przychody wyniosą od 112 do 121 mld dol. Sekretem przyszłego sukcesu może okazać się odłożony w czasie Prime Day, który planowany jest właśnie na nadchodzący kwartał.

Spodziewany zysk operacyjny to od 1 do 4,5 mld dol. – spory rozstrzał z uwagi na niepewność związaną z ewentualnym restrykcjami z powodu pandemii. Właśnie te koszty względem spółki mają wynieść około 4 mld dol.

Pomimo tego, że Amazon zaprezentował świetne wyniki finansowe, które okazały się znacznie lepsze niż przewidywali analitycy czy sama spółka, akcje lidera internetowej sprzedaży osunęły się handlu posesyjnym w czwartek i przedsesyjnym w piątek i obecnie tanieją o 1,59% do 3159,80 dol.

Akcje Amazona tanieją mimo rekordowego kwartału i świetnych prognoz
Notowania Amazon.com Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here