Naga Markets
Akcje Alphabet (Google) najniżej od rokuAkcje Alphabet (GOOGC.US) dotarły dziś do poziomów w okolicach 100 USD. Cena akcji jest najniższa od lutego 2021, akcje przebiły minima z czerwca bieżącego roku. Google odpowiada za 99% przychodów Alphabet. Ponad 85% pochodzi z reklam internetowych. Branża reklamy zanotowała w tym roku potężne spowolnienie z uwagi na cięcie kosztów przez usługodawców. Google odnotowuje znaczne wpływy ze sprzedaży aplikacji i treści w ramach Google Play oraz YouTube.

Alphabet Inc. to holding, którego zależną spółką jest Google.

Inwestycje Moonshot firmy Alphabet znajdują się w innym segmencie zakładów, w którym stawia na technologię poprawiającą zdrowie (Verily), szybszy dostęp do Internetu w domach (Google Fiber), autonomiczne samochody (Waymo) i nie tylko.

Ostatnie rynkowe badania w USA pokazały, że konsumenci kierują zainteresowanie ku artykułom spożywczym, rekordowo słabo radzi sobie sektor usług oraz sprzedaż urządzeń co uderza w podstawy biznesu Alphabet.Wysokie stopy procentowe i rekordowa inflacja to środowisko, które nie wpływa pozytywnie na skalowanie biznesowej działalności w obliczu awersji do ryzyka oraz ograniczania wydatków do minimum zarówno przez gospodarstwa domowe jak i przedsiębiorstwa.

Produkty jak Chromebook, Pixel czy usługi inteligentnego domu (Nest, Google Home) wydają się nie być preferowanymi wydatkami konsumentów w okresie inflacji. Coraz większą część przychodów Google stanowią opłaty za usługi w chmurze oraz przychody z licencji, dzięki którym firma utrzymuje wyższą marżowość.

Akcje Alphabet, interwał W1. Źródło: xStation5
Akcje Alphabet, interwał W1. Źródło: xStation5

Walory poruszają się w trendzie spadkowym od początku bieżącego roku. Jerome Powell w Jackson Hole odarł Wall Street z marzeń o szybszym luzowaniu polityki monetarnej, co pokryło się z lokalnym szczytem cenowym w okolicach 125 USD.

Cena zbliża się do 200 sesyjnej średniej, która przebiega przy 92 USD jednak granica 100 USD może stanowić psychologiczną strefę wsparcia dla byków oraz ostatni ‘bastion’ obrony przed napływem podaży.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułRentowności ciągną w górę kurs dolara
Następny artykułAri10 oferuje kryptowalutową bramkę płatniczą
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here