Naga MarketsAkcje Allegro zanotowały spadek podczas czwartkowej sesjiCzwartkowe notowania przyniosły kontynuację zniżki na krajowym rynku co miało miejsce wbrew pozytywnym nastrojom na globalnych parkietach. Najmocniej uderzyły w indeks sektor bankowy, paliwowy oraz w pojedynkę akcje Allegro.

Akcje Allegro ze spadkiem, na globalnych rynkach lepsze nastroje

Na wykresie 60-min FW20 kurs wbija się w dół z krótkoterminowego trendu bocznego. W tej sytuacji kolejnym wsparciem jest styczniowy dołek przy wartości 1887 pkt. Sygnał sprzedaży pojawił się na DMI, chociaż niskie wartości ADX jeszcze nie potwierdzają wskazań. Z perspektywy wykresu dziennego bieżący spadek nadal mieści się w granicach zapoczątkowanej w styczniu konsolidacji. W kontekście wcześniejszej wielotygodniowej fali wzrostowej lekkim niepokojem może napawać fakt, że wykres coraz bardziej przypomina formację głowy i ramion z linią szyi przebiegającą ok. 30 pkt. poniżej bieżących notowań. Na MACD jest wciąż obecny sygnał sprzedaży, wskaźnik obsuwa się coraz mocniej poniżej poziomu równowagi.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na globalnych rynkach utrzymują się zdecydowanie lepsze nastroje. Wyniki finansowe amerykańskich spółek, gdzie dla już opublikowanych w 80% jest pokonany rynkowy konsensus, wspierają pozytywny sentyment. Wciąż prowadzone w tle prace nad kolejnym pakietem stymulacyjnym w US podtrzymują oczekiwania dalszego wzrostu wyników finansowych i generalnie kontynuacji wzrostowego ożywienia w gospodarce. W dzisiejszym kalendarium zwracamy szczególną uwagę na oficjalne odczyty z amerykańskiego rynku pracy. Jeszcze przed otwarciem europejskich rynków zostaną też opublikowane dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw mercator | akcje giełdowe | bitcoin prognozy | bitcoin cena wykres | euro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here