Naga Markets

Akcje Allegro wyznaczyły nowe minimum, tracąc wczoraj przeszło 5 procentŚwiatowe rynki ciągle wykazują niepewność związaną z pojawieniem się kolejnego wariantu koronawirusa i jego wpływu na sytuację gospodarczą. Po środowych wzrostach w Europie i spadkach w Ameryce, czwartek przyniósł odwrócenie ról. Na europejskim rynku wszystkie główne indeksy odnotowały straty. DAX i FTSE straciły po 1,4%, a CAC zamknął się 1,3% pod kreską.

Akcje Allegro spadły w wczoraj o 5,4%

Krajowe indeksy nie wybijały się z tłumu, najmocniej ucierpiał WIG20 (-0,7%), lekko osłabiły się również WIG, mWIG40 i sWIG80, które zanotowały odpowiednio -0,5%/-0,1%/-0,3%.Wśród blue chipów najmocniej osłabiło się Allegro, tracąc 5,4% i wyznaczając po raz kolejny nowe minimum. Traciły też spółki energetyczne, wśród których najmocniej spadł Tauron (- 3,9%) oraz PGE (-2,5%).

Najlepiej z kolei zaprezentowały się CCC (+3,1%), Mercator (+2,3%) oraz PZU (+1,7%). Na szerokim rynku najmocniej wyróżniły się BiomedLublin (+11,2%) oraz Kompap (+11,1%), natomiast najsłabiej wypadły Adiuvo (-6,8%) i Agroton (-6,7%).

Na rynku amerykańskim, po dwóch dniach mocnej wyprzedaży, zagościły wzrosty. S&P wzrósł 1,4%, DJI zyskał 1,8%, najmniej z kolei odbił się Nasdaq, notując +0,8%.

Według najnowszych danych z USA liczba bezrobotnych pozostała na niskim poziomie, natomiast teraz inwestorzy czekają na dzisiejsze dane o zatrudnieniu, które mogą wpływać na oczekiwania co do tempa zacieśniania polityki Fed.

Na dane te czekają również rynki azjatyckie, gdzie malują się mieszane nastroje, dodatkowo podsycane ryzykiem regulacyjnym, które odbija się na akcjach spółek technologicznych. O poranku Nikkei i Shanghai Composite zyskują 0,9%.

Autor: Anna Madziar

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here