Naga MarketsAkcje Allegro straciły wczoraj prawie 3 procent.  W USA trwa sezon wynikowy Czwartkowa sesja zakończyła się zniżką WIG20 o 0,4%, przy obrotach sięgających 785 mln PLN. Liderami spadków okazały się takie spółki jak: Mercator (-6,3%), Tauron (-4,1%) czy Allegro (-3,0%). Pozytywnie wyróżniły się takie walory jak Asseco PL (+2,3%), Santander (+1,6%) oraz CCC (+1,0%).

Akcje Allegro spady o 2,98%

Wzrostami zakończyły się notowania mWIG40 oraz sWIG80, które zyskały tego dnia odpowiednio po 0,6%/0,2%. Na szerokim rynku wyróżniły się walory iFirmy, które urosły ok. 16% po informacji o wstępnych wynikach i kolejnej wypłacie zaliczki na poczet dywidendy. Podczas czwartkowych notowań europejskie indeksy zanotowały niewielkie zmiany, DAX (- 0,1%), CAC40 (+0,8%), FTSE100 (-0,1%).Na wczorajszym posiedzeniu EBC pozostawił podstawowe stopy procentowe jak i program skupu aktywów na niezmienionym poziomie. Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Tego dnia Nasdaq wspiął się na nowe szczyty wszech czasów, zyskując 1,4%, S&P500 urósł o 1,0% ustanawiając nowy rekordowy kurs zamknięcia (nie poprawił jednak śródsesyjnego szczytu), a Dow Jones poszedł w górę o 0,7% i znajduje się tuż poniżej historycznych szczytów.

W trwającym sezonie wyników w USA, ok. 40% spółek z indeksu S&P500 opublikowało już wyniki, a blisko ponad 80% z nich przebiło oczekiwania rynkowe. W Azji Shanghai Composite Index finiszuje 0,2% na plusie, a Nikkei zyskuje 0,3%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy znajdują się na minusie.

Autor: Krzysztof Tkocz

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pzu kurs | akcje pgnig cena | gpw mercator | wiadomości kryptowaluty | biomed giełda | akcje wig20 | cena akcji dino |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here